Бундестаг відхилив резолюцію щодо постачання Taurus Україні
Джерело: DW
Переважною більшістю депутати німецького бундестагу відхилили проєкт резолюції про постачання Україні далекобійних крилатих ракет Taurus. 22 лютого на підтримку документа висловилися лише 182 депутати, 480 були проти і ще п’ятеро утрималися.
У запропонованому опозиційним консервативним блоком ХДС/ХСС проєкті резолюції за “справжні зміни в німецькій зовнішній політиці та безпековій політиці” містився заклик до “негайного постачання запитаних і наявних в Німеччині збройових систем”, включаючи крилаті ракети Taurus.
В іншому проєкті резолюції, представленому депутатами від правлячої “світлофорної” коаліції у складі соціал-демократів, “зелених” та вільних демократів, уряд Німеччини також закликали до постачання Україні “додатково необхідних далекобійних збройових систем”, але ракети Taurus у ньому не згадуються.
Цей документ схвалений бундестагом, на його підтримку висловилися 382 депутати, проти проголосували 284 парламентарі, ще двоє утрималися.
Експерт Вільної демократичної партії з питань оборони Марі-Агнес Штрак-Циммерман, яка вже давно домагається передачі ракет Taurus Києву, також голосувала за проект резолюції, висунутий ХДС/ХСС.
Своєю чергою, народний депутат, заступник голови комітету з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Єгор Чернєв також повідомив, що Бундестаг проголосував за рекомендацію надати Україні системи дальньої дії для завдання “точкових ударів глибоко в тилу російського агресора”.
Це – коаліційний документ, на відміну від опозиційного, який відхилили сьогодні трохи раніше. Рішення за Шольцем. Градус питання поступово підвищуємо, щоб добитися результату, – зазначив Чернєв.
Нагадаємо, що раніше стало відомо, що канцлер Німеччини Олаф Шольц відмовляється надсилати Україні крилаті ракети Taurus через побоювання, що вони будуть використані для атаки на Керченський міст. Проте він зазнає все більшого політичного тиску.
Нещодавно глава компанія Taurus Systems Йоахім Кнопф заявив, що компанія зможе оперативно відновити запаси далекобійних ракет у разі їх постачання в Україну.
Своєю чергою, глава українського МЗС Дмитро Кулеба не полишає сподівання, що зможе змінити думку федерального уряду Німеччини.
Довідка. Taurus – керовані ракети з радіусом дії до 500 кілометрів, які є аналогом британських Storm Shadow. Останні вже використовуються українськими військовими. Taurus запускають винищувачі, а надалі вони самостійно знаходять свої цілі й можуть летіти під радарами. Ці ракети вважають ефективними проти захищених цілей, зокрема командних бункерів чи складів боєприпасів.
- Депутати німецького Бундестагу Марі-Агнес Штрак-Циммерманн (“Вільні демократи”), Антон Гофрайтер (“Зелені”) та Андреас Шварц (СДПН) написали листа до канцлера Олафа Шольца та міністра оборони Бориса Пісторіуса, у якому, зокрема, вимагають передати Україні далекобійні ракети Taurus.
- Німеччина виділить Україні понад 7 млрд євро військової допомоги у 2024 році, повідомив канцлер ФРН Олаф Шольц за результатами телефонної розмови із президентом США Джо Байденом.
- Україна отримала від Німеччини новий пакет військової допомоги, який охоплює складові для систем ППО IRIS-T, броньовану техніку і різні дрони.
Правоохоронці викрили подружжя у Запоріжжі, котре організувало схему “відкатів” з родин загиблих воїнів Сил оборони за сприяння в оформленні державних виплат. У разі відмови, чоловік погрожував створенням штучних перешкод під час розгляду документів на отримання грошової компенсації. Йому загрожує до восьми років ув’язнення.
Пізно ввечері 15 липня російські війська здійснили масований обстріл Харкова. У місті пролунали потужні вибухи.
15 липня заступник міністра енергетики Микола Колісник запевнив, що станом на сьогодні енергосистема є збалансованою, тож, відключення на літній період не передбачаються. Щобільше, згідно з даними відомства, енергетики вже відновили більш як половину знищених росіянами енергогенеруючих потужностей.
Переважна більшість озброєння США, котре згідно з новою угодою Вашингтона з НАТО, повинне бути передана Альянсу для постачання в Україну, вже готове до відправки.
Прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо заявив, що представник його країни на засіданні міністрів закордонних справ країн ЄС закликатиме відтермінувати голосування щодо 18-го пакета санкцій проти Росії.