У ФРН посилюється тиск на Шольца щодо необхідності надання Україні ракет Taurus – ЗМІ
Джерело: Rheinische Post
У Німеччині канцлер Олаф Шольц зазнає все більшого політичного тиску стосовно необхідності передачі Україні німецьких крилатих ракет Taurus.
Україна все більше залежить від підтримки та постачань із Заходу, також для того, щоб мати можливість розширити свою ППО. Особливо нагальним є питання про те, чи повинна Україна мати можливість обстрілювати цілі на території Росії. Поки їй невистачає необхідної зброї, канцлер Олаф Шольц зазнає дедалі більшого тиску в дебатах – навіть у провладній коаліції.
Зокрема голова комітету Бундестагу з питань оборони Марі-Агнес Штрак-Циммерман раніше наголосила, що усі європейські країни мають продовжувати підтримувати Україну зброєю. Вона додала, що Україні потрібно більше боєприпасів, більше запчастин до Leopard-2, та насамперед, крилатих ракет Taurus.
Тоді як речниця “зелених” в Бундестазі з питань оборони Сара Нанні заявила, що питання постачання крилатих ракет Taurus “давно назріло”.
Своєю чергою, представник партії Християнсько-демократичний союз Родеріх Кізеветтер пояснив, що нестача та затримка постачання озброєння для ЗСУ може дозволити російській армії “посилити свої логістичні шляхи”.
Тож чим гучнішими стають такі заклики від німецької влади, тим сильнішим ставатиме тиск на Шольца у питанні наданні Україні крилатих ракет Taurus.
Дискусії про необхідність постачання ракет Taurus Україні тривають багато місяців. Як писали ЗМІ, уряд канцлера Олафа Шольца не вирішувався на це рішення з двох причин : “через можливість завдавати крилатими ракетами ударів по цілям, розташованим у глибині російської території та через те, що Україні, мабуть, довелося б надавати геодані чи обслуговуючий персонал”.
Раніше стало відомо, що канцлер Німеччини Олаф Шольц відмовляється надсилати Україні крилаті ракети Taurus через побоювання, що вони будуть використані для атаки на Керченський міст.
Довідка. Taurus — керовані ракети з радіусом дії до 500 кілометрів, які є аналогом британських Storm Shadow. Останні вже використовуються українськими військовими. Taurus запускають винищувачі, а надалі вони самостійно знаходять свої цілі й можуть летіти під радарами. Ці ракети вважають ефективними проти захищених цілей, зокрема командних бункерів чи складів боєприпасів.
- За інформацією ЗМІ, Білий дім передав Україні ракети великої дальності ATACMS, озброєні касетними бомбами, а не однією боєголовкою.
- Українські війська застосували британські далекобійні ракети для масштабного удару по Чорноморському флоту РФ у тимчасово окупованому Криму.
- Фахівці ISW проаналізували, як ракети ATACMS вплинуть на російсько-українську війну.
- 19 жовтня Дмитро Кулеба повідомив, що постачання ATACMS здійснюватимуть на постійній основі.
- Депутати німецького Бундестагу Марі-Агнес Штрак-Циммерманн (“Вільні демократи”), Антон Гофрайтер (“Зелені”) та Андреас Шварц (СДПН) написали листа до канцлера Олафа Шольца та міністра оборони Бориса Пісторіуса, у якому, зокрема, вимагають передати Україні далекобійні ракети Taurus.
11 грудня міністерство закордонних справ Росії поскаржилося, що передача США Україні 20 мільярдів доларів коштом заморожених російських активів, було “простим пограбуванням”, і припустило, що Москва може “захопити західні активи” на своїй території “для посилення промислового потенціалу”.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 11 грудня. З початку доби відбулося 194 бойових зіткнення.
Науково-популярний проєкт “Альфа Центавра” опублікував OSINT-розрахунок застосування РФ ракети “Орєшнік”, попередивши про можливість нового удару російськими ракетами середньої дальності по території України, базуючись на аналізі авіаційних повідомлень (NOTAM) про закритий повітряний простір над полігоном “Капустин Яр”.
11 грудня Головнокомандувач Збройних Сил України генерал Олександр Сирський зустрівся з бійцями 38-ї окремої бригади морської піхоти на Покровському напрямку.
Українська делегація відвідала Ірландію для посилення співпраці з метою повернення незаконно депортованих і переміщених Росією українських дітей.