В ISW спрогнозували, як Кремль може використати заклик невизнаного Придністров’я про захист
Джерело: Інститут вивчення війни
Аналітики ISW зреагували на заяву депутатів невизнаного Придністров’я, які попросили захисту у Росії через “посилений тиск Молдови”.
На думку фахівців, президент РФ Володимир Путін може зробити заяву щодо запиту невизнаного Придністров’я 29 лютого, під звернення до Федеральних зборів Росії.
Аналітики зауважили, що інші російські відомства та посадовці ще напередодні прокоментували звернення з невизнаної території. Зокрема МЗС РФ заявило, що “захист інтересів жителів Придністров’я та співвітчизників Росії є одним із пріоритетів РФ”, пообіцявши “уважно розглянути” запит.
Перший заступник голови комітету Держдуми РФ у справах СНД Костянтин Затулін заявив, що Дума розгляне пропозиції невизнаного Придністров’я за погодженням з Путіним і МЗС Росії, щойно пропозиції надійдуть.
Перший заступник голови комітету Держдуми РФ з міжнародних справ Олексій Чепа заявив, що звернення невизнаного Придністров’я до Росії мають на увазі економічну допомогу і що про військову допомогу поки що не мовиться. Водночас Чепа додав, що запити Придністров’я сприятимуть “швидшому прийняттю рішень” з боку Росії.
“У будь-якому разі у Росії виникли б проблеми щодо надання військової допомоги невизнаному Придністров’ю, оскільки воно не має виходу до моря та межує з Україною з одного боку та Молдовою (а також Румунією) з іншого”, – мовиться у звіті.
Перший заступник голови Комітету Ради Федерації РФ з міжнародних справ Володимир Джабаров заявив, що Рада Федерації розгляне питання надання гуманітарної допомоги невизнаному Придністров’ю, але “політичне питання” (ймовірно, що йдеться про політичний статус Придністров’я) “поки що не підлягає обговоренню”.
На думку аналітиків, Кремль може використати результати З’їзду депутатів невизнаного Придністров’я, щоб обґрунтувати низку можливих угод, які не є взаємовиключними.
Найімовірнішим розвитком подій може стати те, що Кремль використає запит невизнаного Придністров’я як плацдарм для посилення гібридних операцій, спрямованих на дестабілізацію та подальшу поляризацію Молдови напередодні переговорів щодо вступу Молдови до Європейського Союзу і майбутніх президентських виборів у Молдові у червні та листопаді 2024 р. відповідно.
Найнебезпечнішим варіантом дій може стати формальна анексія Росією невизнаного Придністров’я у майбутньому, щоб виправдати військове втручання проти Молдови в довгостроковій перспективі.
- 28 лютого речник Державного департаменту Метью Міллер зауважив, що Сполучені Штати уважно стежать за ситуацією у невизнаному Придністров’ї звернення так званих депутатів регіону до Росії з проханням “про захист”.
Правильне харчування відіграє ключову роль у формуванні м’язової маси. Воно не лише забезпечує організм поживними речовинами, а й підтримує відновлення після тренувань і сприяє ефективному зростанню м’язів.
Американка з Маямі витратила 50 тисяч доларів на клонування свого улюбленого бостон-тер’єра на ім’я Лукас, який помер від лімфоми. Про це вона розповіла у колонці для The Guardian.
Сеул не має наміру протистояти американським торговельним обмеженням, запровадженим адміністрацією Дональда Трампа. Про це заявив виконувач обов’язків президента Південної Кореї Хан Дак Су напередодні переговорів з Вашингтоном, які мають розпочатися наступного тижня.
Репресії проти незалежної журналістики в Білорусі набули безпрецедентного масштабу: десятки журналістів відбувають тривалі терміни ув’язнення у тяжких умовах, зазнаючи тортур, ізоляції, позбавлення медичної допомоги й контактів із родичами чи адвокатами.
Президент України Володимир Зеленський заявив, що російська армія порушує власну обіцянку про повну тишу на Великдень. Про це він повідомив у своєму офіційному зверненні з посиланням на доповідь Головнокомандувача ЗСУ Олександра Сирського станом на 12:00.