Польські фермери майже не випускають вантажівки, які їдуть з України до Польщі
Джерело: телемарафон
Речник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко повідомив, що вантажівки, що прибувають з України до Польщі, майже не можуть проїхати через протести на кордоні.
“Ситуація залишається незмінною. Польські фермери продовжують блокувати шість пунктів пропуску, ускладнюючи рух саме для вантажних транспортних засобів в обидва боки”, – зазначив він.
За його словами, на всіх шести шляхах у черзі стоїть близько 2200 вантажівок. Найбільше затримок спостерігається на пунктах пропуску “Краківець”, “Рава-Руська” і “Ягодин”.
“І маємо такі суттєві зниження кількості перетинів кордону саме вантажівок, особливо це відчутно по ПП “Шегині”. За минулу добу там кордон перетнуло 35 вантажівок, 24 з яких слідували в бік України. Фактично пропускалися по 1 вантажівці за годину. І 10 вантажних транспортних засобів прослідувало в бік Польщі, тобто ще менше, ніж 1 вантажівка за годину”, – додав речник.
Ситуація також дуже критична на пункті пропуску “Ягодин”. Протягом минулої доби до України в’їхало близько 70 вантажівок, проте польські фермери абсолютно не пропускають вантажівки, що прямують з України в бік Польщі. За останні дні показники перетину кордону на цьому напрямку нульові.
- Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України виконало всі домовленості для попередження блокади з боку польських перевізників.
- В Україні не отримали офіційного підтвердження, що польські перевізники долучаться до акцій їхніх фермерів для блокування українсько-польського кордону, сказав представник Державної прикордонної служби України (ДПСУ) Андрій Демченко.
- З п’ятниці, 1 березня, до блокади українського кордону мають долучитися польські перевізники. На сьогодні кордон блокують польські фермери.
- Зауважимо, українського журналіста Михайла Ткача разом з оператором затримали польські правоохоронці біля польсько-білоруського кордону, коли представник ЗМІ готував матеріал про транзит продукції між Польщею та Росією і Білоруссю. Ситуацію вдалося вирішити лише після розголосу та втручання посольства України в Польщі.
- 27 лютого поблизу кордону з Білоруссю затримали українського журналіста Михайла Ткача разом з відеооператором Ярославом Бондаренком, котрі готували матеріал про транзит продукції між Польщею та РФ і РБ. Посол України у Польщі зауважив, що поліціянти одразу пояснили причину перевірки журналіста, зазначивши, що зреагували на повідомлення про осіб, котрі здійснювали зйомку у районі залізничних колій.
Верховна представниця ЄС із зовнішніх справ та політики безпеки Кая Каллас наголосила, що загроза безпеці Європі надходить з боку Росії.
Переговори Роберта Фіцо з главою РФ Володимиром Путіним не залишилися непоміченими і на внутрішньополітичній арені. Зокрема лідер “Прогресивна Словаччина” Міхал Шимечка назвав поїздку “ганьбою для Словаччини та зрадою національних інтересів”.
Правоохоронці Києва спростували недостовірну інформацію про військових, яка поширювалася мережею. Відео, котре викликало резонанс, виявилося маніпуляцією
У російському місті Казань на місцевому пороховому заводі сталися вибухи після атаки українських безпілотників, повідомила адміністрація Кіровського та Московського районів міста.
Канцлер Німеччини Олаф Шольц розкритикував президента Польщі Анджея Дуду через пропозицію польського глави конфіскувати російські активи і передати Україні.