У МЗС закликали до врегулювання ситуації між Кишиневом та Тирасполем без зовнішніх втручань

Джерело: пресслужба МЗС

У Міністерстві закордонних справ закликали до розв’язання проблем між Кишиневом та Тирасполем без зовнішніх втручань.

Зазначається, що МЗС України уважно стежить за подіями в придністровському регіоні Молдови та закликає до мирного розв’язання проблемних питань економічного та соціально-гуманітарного характеру у відносинах між Кишиневом та Тирасполем без жодних деструктивних зовнішніх втручань.

Зовнішньополітичне відомство нагадало, що Київ послідовно підтримує суверенітет і територіальну цілісність Молдови.

Ми вважаємо переговорний формат «5+2» нефункціональним у звʼязку з присутністю у ньому держави-агресора Росії, яка не може виступати у ролі миротворця в жодному мирному врегулюванні. Україна є і залишатиметься активним учасником процесу придністровського врегулювання і виокремлює його основною метою реінтеграцію Республіки Молдова, — зазначили у повідомленні.

МЗС також нагадало, що Київ продовжує виступати за якнайшвидше виведення з Придністров’я російських військ, утилізації боєприпасів на складах у населеному пункті Ковбасна, а також переформатування місії на Дністрі з військової у цивільну.

Протягом десяти років Україна протистоїть російській агресії та вже понад два роки чинить опір повномасштабному вторгненню Росії. Наша держава як ніхто інший знає, що таке жахи війни, та якою є ціна миру. Ми докладаємо та продовжимо докладати всіх зусиль для збереження стабільності та зміцнення безпеки в Європі, а також запобігання будь-яким спробам Росії дестабілізувати Молдову чи інші країни нашого регіону.

28 лютого депутати невизнаного Придністров’я на з’їзді звернулися до ради федерації та держдуми РФ з проханням про “захист” регіону нібито через “посилений тиск Молдови”.

Глава невизнаного ПМР Вадим Красносільський заявив, що Молдова “використовує глобальні труднощі для утиску Придністров’я”.

Це стосується розвалу Радянського Союзу свого часу, це стосується пандемії, це стосується бойових дій в Україні.

Депутати також звернулися до ООН з проханням “припинити порушення сусідньою Молдовою прав і свобод громадян Придністров’я та не допустити провокацій, що ведуть до ескалації напруженості”.

У зверненні згадують ОБСЄ, Міжпарламентську Асамблею держав СНД, парламент ЄС і Міжнародний Комітет Червоного Хреста.

Депутати просять забезпечити “умови для цивілізованого врегулювання конфлікту”, під яким мають на увазі нібито “тиск Молдови” на регіон.

В РФ заявили, що планують розглянути звернення депутатів ПМР про “захист” від Молдови, коли воно надійде.

Нагадаємо, що 22 лютого речник Головного управління розвідки Міноборони України Андрій Юсов зазначив, що депутати невизнаного Придністров’я не мають наміру звертатись до президента РФ Володимира Путіна стосовно прийняття ПМР до складу Росії.

28 лютого речник Державного департаменту Метью Міллер зауважив, що Сполучені Штати уважно стежать за ситуацією у невизнаному Придністров’ї звернення так званих депутатів регіону до Росії з проханням “про захист”.

Аналітики ISW зреагували на заяву депутатів невизнаного Придністров’я, які попросили захисту у Росії через “посилений тиск Молдови”.

На думку фахівців, президент РФ Володимир Путін може зробити заяву щодо запиту невизнаного Придністров’я 29 лютого, під звернення до Федеральних зборів Росії.

Аналітики зауважили, що інші російські відомства та посадовці ще напередодні прокоментували звернення з невизнаної території. Зокрема МЗС РФ заявило, що “захист інтересів жителів Придністров’я та співвітчизників Росії є одним із пріоритетів РФ”, пообіцявши “уважно розглянути” запит.

У ДСНС повідомили, що 16 жовтня понад 40 рятувальників поповнили банк крові, котра наразі так потрібна нашим військовим.

17 жовтня президент Володимир Зеленський підписав закон “Про внесення змін до Митного кодексу щодо запровадження атестації посадових осіб митних органів” щодо “перезавантаження” митниці.

Громадянин Ірландії Роберт Діґан на псевдо Ірландець, загинув на полі бою 17 вересня, залишивши за собою спадщину хоробрості та вірності. Його побратими вшанували шлях від ірландського рейнджера до українського захисника.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 17 жовтня. З початку доби загальна кількість бойових зіткнень вздовж всієї лінії фронту зросла до 191.

Виробничі потужності української дронової індустрії збільшилися у десять разів у 2024 році проти 2023 року. Про це повідомляє відомство з посиланням на дослідження дронової індустрії від Київської школи економіки та Brave1.