Глава МЗС Німеччини застерегла від впливу РФ у балканських країнах

Джерело: Deutsche Welle

Напередодні свого дводенного візиту до Чорногорії, Боснії і Герцеговини міністерка закордонних справ ФРН Анналена Бербок застерегла від небезпеки російського впливу в країнах Західних Балкан.

Ми не можемо дозволити собі сірі зони ніде в Європі та маємо спільними зусиллями зробити все, щоб закрити фланги, які Росія може використати для своєї політики дестабілізації, дезінформації та втручання, — зазначила Бербок.

За словами глави МЗС Німеччини, підтримка має полягати у “зміцненні демократичних інститутів та їх стійкості”, а також у “надаванні економічних перспектив”. На тлі “жорстокого імперіалізму” Росії геополітична необхідність полягає в тому, щоб з усіх сил підтримати шість країн Західних Балкан на їхньому шляху до ЄС.

Усі шість балканських країн прагнуть вступити до Євросоюзу, але перебувають на різних етапах процесу. Деякі країни чекають на вступ до ЄС вже понад десять років. Статусу кандидата в ЄС немає лише Республіка Косово, незалежність якої досі не визнана кількома країнами Євросоюзу.

Зауважимо, 4 березня Албанія, котра не має власних винищувачів, відкрила відбудовану авіабазу радянських часів для обслуговування літаків НАТО на тлі посилення загрози з боку Росії, заявив прем’єр-міністр Еді Рама.

У ДСНС повідомили, що 16 жовтня понад 40 рятувальників поповнили банк крові, котра наразі так потрібна нашим військовим.

17 жовтня президент Володимир Зеленський підписав закон “Про внесення змін до Митного кодексу щодо запровадження атестації посадових осіб митних органів” щодо “перезавантаження” митниці.

Громадянин Ірландії Роберт Діґан на псевдо Ірландець, загинув на полі бою 17 вересня, залишивши за собою спадщину хоробрості та вірності. Його побратими вшанували шлях від ірландського рейнджера до українського захисника.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 17 жовтня. З початку доби загальна кількість бойових зіткнень вздовж всієї лінії фронту зросла до 191.

Виробничі потужності української дронової індустрії збільшилися у десять разів у 2024 році проти 2023 року. Про це повідомляє відомство з посиланням на дослідження дронової індустрії від Київської школи економіки та Brave1.