Британські розвідники пояснили, чому РФ не використовує танки «Армата» у війні в Україні

Джерело: Міноборони Великої Британії

Британські розвідники пояснили, чому війська РФ не використовують свої танки “Армата” для війни проти України.

4 березня глава російського оборонного підприємства “Ростех” Сергій Чемезов заявив, що найсучасніший танк РФ Т-14 “Армата” надійшов на озброєння військ РФ, однак використовувати його у війні проти України його не будуть.

Чемезов пояснив це тим, що в “Армата” висока вартість виготовлення, яка обмежує масштабне виробництво таких танків.

“Армата” вперше дебютувала на День перемоги у 2015 році. Тоді, під час репетиції параду, танк заглох.

“1-ша гвардійська танкова армія РФ могла отримати “Армату” у 2021 році, однак навряд чи відбулось постачання в якісь підрозділи на передовій. Танк помічено під час навчань на півдні РФ у грудні 2022 року, а російські ЗМІ заявили, що його використовуватимуть в Україні”, – нагадали розвідники.

Станом на сьогодні, вважають розвідники, танк не застосовували у війні проти України.

На думку фахівців, найімовірніше це через те, що РФ остерігається за репутацію, якщо “Армату” буде знищено на полі бою, а також через потребу у виробництві більшої кількості танків, яку можна задовольнити лише за рахунок інших варіантів.

  • За час повномасштабної війни проти України РФ втратила понад 3000 танків. Попри це, у ворога ще достатньо запасів, яких вистачить на три роки.

Аналітики проєкту DeepState оновили мапу бойових дій на Сумщині. Наразі 62,6 км² території області позначені як окуповані.

Американський мільярдер Ілон Маск заявив про свій відхід із політики не через те, що нібито “зробив достатньо”, як він раніше стверджував, а через розчарування у складнощах досягнення бажаних результатів, що і стало головною причиною його рішення.

100-річний ветеран Другої світової війни та колишній наставник Арнольда Шварценеггера, Енді Бостінто, став найстарішим активним бодибілдером у світі.

Коаліційна Словацька національна партія (SNS) заявила, що Словаччина має право вимагати фінансову компенсацію від України.

Пост президента США Дональда Трампа про обмін полоненими між Україною та Росією з’явився ще до початку самого обміну, хоча в Україні цю інформацію тримали в таємниці через побоювання за безпеку військових.