Трьох зрадників, які розвідували позиції ЗСУ, засудили до 7, 10 та 12 років тюрми
Джерело: СБУ
Трьох зрадників, які розвідували позиції ЗСУ поблизу лінії східного фронту, засудили до 7, 10 та 12 років ув’язнення.
Насамперед зловмисників цікавили місця тимчасової дислокації передових підрозділів Сил оборони на Сєвєродонецькому та Бахмутському напрямках.
Також вони намагались виявити пункти базування ППО та маршрути переміщення важкої бронетехніки в районі Краматорська та у прифронтовій Дніпропетровщині.
Співробітники СБУ затримали всіх трьох ворожих поплічників у результаті спецоперацій навесні 2022 та восени 2023 року.
З огляду на співпрацю зі слідством, суд призначив одному зі зловмисників 7 років тюрми, інший – отримав 10 років ув’язнення, а ще один зрадник проведе за ґратами 12 років.
Як встановило розслідування, всі троє засуджених є мешканцями Донецької та Луганської областей. Зловмисники працювали на воєнну розвідку окупаційних угруповань Південного військового округу Збройних сил Росії.
Так, один із них був на прямому зв’язку з командиром розвідувального підрозділу 100-ї окремої мотострілецької бригади російських військ.
Інший зловмисник переїхав на Дніпропетровщину, де відстежував пункти базування ППО, а також переміщення військових колон українських захисників у напрямку передової.
Щоб збирати “потрібну” інформацію, він влаштувався експедитором у торговельній компанії і під виглядом робочих поїздок розвідував місцевість.
Ще один поплічник агресора був учасником російської агентурної мережі, яку Служба безпеки нейтралізувала у березні 2022 року на Луганщині.
У складі ворожої групи зловмисник готував “звіти” окупантам про дислокацію підрозділів Сил оборони під час боїв за Сєвєродонецьк.
Суд визнав зрадників винними за трьома статтями Кримінального кодексу України: ч. 1 ст. 14, ч. 1 ст. 111 (державна зрада); ч. 7 ст. 111-1 (надання збройним формуванням країни-агресора допомоги у веденні бойових дій проти ЗСУ); ч. 3 ст. 114-2 (несанкціоноване поширення інформації про направлення, переміщення зброї, рух, переміщення або розміщення ЗСУ, вчинене в умовах воєнного стану);
- Російського агента, який шпигував на полігонах ЗСУ під виглядом інструктора, засудили до 15 років позбавлення волі.
- Кіберфахівці Служби безпеки викрили ще одну прихильницю рашизму, яка співпрацювала з російськими окупантами після захоплення Харківщини.
- Співробітники Служби безпеки затримали двох організаторок незаконного референдуму РФ, який відбувся під час окупації правобережжя Херсонщини.
23 липня у Шосткинському районі, під час гуманітарного розмінування звільнених територій, загинув 30-річний сержант служби цивільного захисту, старший сапер-оператор Міжрегіонального центру швидкого реагування ДСНС України – Олег Петренко.
Державний департамент США затвердив продаж двох пакетів військової допомоги Україні на $322 мільйони.
Сьогодні, 23 липня, відбувся дев’ятий етап великого обміну полоненими згідно з домовленостями у Стамбулі.
Перший тунель для прикриття доріг від атак ворожих FPV-дронів звели на одному з найнебезпечніших напрямків – Оріхівській трасі, повідомив начальник Запорізької обласної військової адміністрації Іван Федоров.
21-річний Артем Налято, якого дитиною всиновила італійська родина, загинув на війні проти росіян.