Велика Британія готова позичити Україні заморожені активи РФ
Джерело: The Guardian
Велика Британія готова позичити Україні всі заморожені активи російського Центробанку.
Як пояснив глава британського МЗС Девід Кемерон, Велика Британія готова піти на такий крок, оскільки Росія буде змушена виплатити Україні репарації після завершення війни. Кемерон додав, що активи РФ будуть використані як гарантія виплати цих репарацій.
“Є можливість використати щось на кшталт синдикованої позики чи облігацій, які фактично використовують заморожені російські активи як гарантію, щоб надати ці гроші українцям, знаючи, що ми їх повернемо, коли Росія виплатить репарації. Це може бути найкращим способом зробити це. Ми прагнемо домогтися максимальної єдності G7 і ЄС у цьому питанні, але, якщо ми не зможемо цього досягти, я думаю, нам доведеться рухатися вперед із союзниками, які хочуть вжити таких заходів”, ‒ сказав британський міністр своїм колегам.
Цей план радикальніший, аніж пропозиції, які обговорювалися в Європейському Союзі, щодо надання Україні лише несподіваних прибутків від активів російського Центрального банку, якими володіє Захід. Річний надприбуток оцінюється в 4 мільярди доларів.
За словами Кемерона, він не вважає, що план облігацій негативно вплине на репутацію Великої Британії.
У виданні зазначили, що це вперше Кемерон відкрито і детально говорив про плани щодо заморожених коштів РФ. Імовірно, це свідчить про те, що його план підтримують у США. Водночас у виданні сумніваються, що таку пропозицію підтримують у ЄС.
План Кемерона буде важливим, якщо Конгрес США й надалі затримуватиме голосування щодо допомоги Україні. Це дасть Україні нове джерело коштів для закупівлі озброєння та фінансування дефіциту бюджету.
За оцінками ЄС, близько 260 мільярдів євро активів Центрального банку Росії знерухомлено у вигляді цінних паперів і готівки в юрисдикціях партнерів G7, ЄС і Австралії, причому понад дві третини з них знерухомлено в ЄС.
Вважається, що Бельгія контролює 190 мільярдів євро активів, які зберігаються в її фінансово-розрахунковій палаті, і вона найбільше неохоче слідує такому радикальному плану, викладеному Кемероном.
Міністерство фінансів США, яке спочатку не бажало арештовувати активи Центрального банку через припущення про недоторканість суверенних державних активів, зацікавилось ідеєю щодо облігацій.
За оцінками, США мають російські активи на суму від 40 до 60 мільярдів доларів, а Велика Британія – близько 25 мільярдів фунтів стерлінгів, але офіційна цифра не розголошується.
Сильна сторона цього плану полягає у тому, що конфісковані активи вважатимуться повернутими до Росії після виплати репарацій. Водночас слабкість цієї пропозиції у тому,що він передбачає перемогу України та згоду Росії виплатити репарації, що зараз видається малоймовірним.
- За даними ЗМІ, упродовж двох тижнів Європейська комісія оголосить офіційну позицію щодо використання доходів заморожених активів Росії. Імовірно, що кошти будуть спрямовані на закупівлю озброєння Україні.
- За даними джерел президент США Джо Байден прагне, аби до саміту країн G7 лідери Великої сімки дійшли згоди щодо надання допомоги Україні з заморожених активів РФ.
Очільник Кремля Володимир Путін оголосив так зване “Великоднє перемир’я” і пообіцяв, що російські окупанти тимчасово припинять всі бойові дії.
На кордоні з Молдовою прикордонники викрили ще один випадок фіктивного шлюбу для незаконного виїзду за кордон.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 19 квітня. Станом на цей час загальна кількість бойових зіткнень становить 59.
Американський актор Лієв Шрайбер і фронтмен та засновник гурту Gogol Bordello Євген Гудзь у Нью-Йорку спекли великодні паски з борошна, яке зібрали на розмінованих полях на півночі Харківщини й експортували до США.
Німецькі урядовці блокують постачання Туреччині близько 30 винищувачів Eurofighter через арешт мера Стамбула Екрема Імамоглу — ключового політичного суперника президента Реджепа Таїпа Ердогана.