На Харківщині викрито експосадовців, які допомагали росіянам обстрілювати газові мережі

Джерело: Служба безпеки України

У Харківській області затримано колишніх посадовців, яких підозрюють у співпраці з РФ. Фігуранти, за даними слідства, допомагали ворогу обстрілювати газові мережі області.

Затримані – двоє колишніх посадовців однієї з філій державної компанії “Харківгаз”, які після захоплення частини регіону підтримали загарбників.

За це одного із фігурантів призначили керівником окупаційної “газової служби”, а його спільника – “головним інженером” псевдоустанови.

Одразу після “призначення” вони передали окупантам карти газових мереж області.

Цю інформацію агресор використовував для підготовки масованих обстрілів регіону.

Також окупанти “враховували” картографічні відомості для облаштування інженерних загороджень та мінних полів, спрямованих на стримування контрнаступальних операцій ЗСУ.

Крім того, фігуранти займалися відбором “блакитного палива” з української газотранспортної системи для потреб загарбників.

Для цього зловмисники відновили роботу газорозподільної станції у захопленому на той час Чугуївському районі.

За даними слідства, росіяни використовували викрадену сировину, щоб обігрівати пункти тимчасового базування російських військ та місцевої окупаційної “адміністрації РФ”.

Після визволення громади обидва ворожі поплічники намагалися “залягти на дно” у Вовчанську, а згодом переховувались в орендованій квартирі у Харкові.

Співробітники СБУ встановили місцезнаходження фігурантів і затримали їх.

На підставі зібраних доказів зловмисникам повідомлено про підозру за ч. 1 ст. 28, ч. 1 ст. 111-2 Кримінального кодексу України (пособництво державі-агресору, вчинене групою осіб).

Обидва зараз під вартою. Їм загрожує до 12 років тюрми з конфіскацією майна.

Прокуратура спільно з СБУ встановила особи командира 35-ї окремої мотострілецької бригади 41-ї армії Центрального військового округу ЗС РФ та двох командирів батальйонно-тактичних груп, які забезпечили нанесення удару по спальному району Чернігова. 

Президент України Володимир Зеленський невідкладно підписав три передані з Верховної Ради документи.

В індійському штаті Махараштра адміністрація школи RS Damani публічно роздягнула понад 10 учениць віком від 10 до 16 років, щоб перевірити, чи є в них менструація.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 15 липня. Від початку доби на фронті відбулося 110 бойових зіткнень.

Міжнародне дослідження, опубліковане в журналі Nature, пов’язує зменшення забруднення повітря, особливо в Китаї та Східній Азії, з прискоренням глобального потепління.