Литва спорядила Україні новий пакет військової допомоги

Джерело: пресслужба Міноборони Литви
7 березня Литва спорядила Україні додатковий пакет військової допомоги, що містить боєприпаси калібру 155-мм.
Зауважується, що Міністерство національної оборони та армія Литви продовжують безперервну військову підтримку України. Зокрема 7 березня Силам оборони України передали чергову партію підтримки – литовська армія постачила артилерійські снаряди калібру 155 мм.
Ми надсилаємо те, чого зараз найбільше невистачає Україні. Ми прислухаємося до їхніх прохань і продовжуємо нашу підтримку, – зазначив міністр національної оборони Арвідас Анушаускас.
Окрім постійної передачі військової техніки та обладнання, Литва також активно навчає українських військових, забезпечує лікування та реабілітацію армійців, організовує консультації експертів, виділяє кошти в міжнародні фонди підтримки України.
В оборонному відомстві нагадали, що Литва склала довгостроковий план підтримки.
Нещодавно стало відомо, що Литва сприятиме багатосторонній ініціативі Чеської Республіки щодо придбання та передачі Україні боєприпасів. Це підтвердила прем’єр-міністерка Інгріда Шимоніте після телефонної розмови з главою чеського уряду Петром Фіалою.
Також у межах коаліції “Рамштайн” підписали угоду про коаліцію з розмінування України на чолі з Литвою, до якої приєдналися 20 країн. У Брюсселі підписали Протокол про наміри щодо створення коаліції.
Міністри фінансів України та Литви обговорили механізми спрямування вилучених активів РФ на потреби України.
- 2 лютого в Міністерстві оборони Литви заявили, що країна передала Україні чергову партію військової допомоги.
- Україна спільно з Литвою узгодили виробництво дронів для українського війська. Сторони визначили першочергові кроки для запуску процесу.
- Міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс заявив, що Україна планує частково перенести виробництво дронів на територію Литви.
- 24 січня у Литві стартував збір коштів на підтримку та захист українських військовослужбовців.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 15 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 87 бойових зіткнень.
15 квітня президент Володимир Зеленська розповів, що переговори між командами України та США щодо угоди про рідкісноземельні метали пройшли позитивно.
Міноборони кодифікувало та допустило до експлуатації у Збройних силах України безпілотний авіаційний комплекс українського виробництва В-1, здатний перебувати в повітрі упродовж декількох годин.
Російська армія в Україні значно залежить від постачання артилерійських боєприпасів із Північної Кореї, свідчать внутрішні звіти Міноборони РФ.
Російська армія вже розпочала наступальні дії на Сумщині й Харківщині, попри заяви про переговори. Інформацію підтвердив Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський, зауваживши, що Росія щомісяця збільшує своє угруповання на 8-9 тисяч військових, продовжуючи стратегічну наступальну операцію.