Російські хакери знову намагалися зламати системи Microsoft
Джерело: Reuters
Корпорація Microsoft у п’ятницю, 8 березня, заявила, що хакери, пов’язані із зовнішньою розвідкою Росії, знову намагалися зламати їх системи, використовуючи дані, викрадені з корпоративної електронної пошти в січні.
Microsoft заявила, що за хакерською атакою стоїть російська державна група під назвою Midnight Blizzard або Nobelium.
“Останніми тижнями ми бачили докази того, що Midnight Blizzard використовує інформацію, спочатку викрадену з наших корпоративних систем електронної пошти, щоб отримати або спробувати отримати неавторизований доступ”, — заявила технічна компанія.
Це повідомлення стривожило деяких аналітиків, які висловили занепокоєння щодо ризиків для національної безпеки, оскільки Microsoft є одним з найбільших у світі виробників програмного забезпечення, який надає цифрові послуги та інфраструктуру уряду США.
Нагадаємо, що в січні російська хакерська група отримала доступ до деяких облікових записів електронної пошти вищого керівництва Microsoft.
“Команда безпеки негайно активувала наш процес реагування, щоб розслідувати, припиняти зловмисну діяльність, пом’якшити атаку та заборонити зловмиснику подальший доступ. Microsoft ідентифікувала зловмисника як Midnight Blizzard – суб’єкт, спонсором якого є Росія, також відомого як Nobelium”, — заявили в Microsoft Security.
Варто зауважити, що Nobelium є тією ж групою, яка відповідальна за злом SolarWinds у 2020 році.
Хакерам вдалося отримати доступ до “дуже невеликого відсотка облікових записів корпоративної електронної пошти Microsoft”, зокрема до облікових записів членів команди вищого керівництва та співробітників відділу кібербезпеки та юридичного відділу.
Компанія заявила, що хакерам вдалося викрасти деякі електронні листи та вкладені документи, хоча попереднє розслідування показує, що зловмисники, схоже, шукали інформацію, пов’язану з самою Midnight Blizzard.
Це відображає те, що зробила та сама група, коли використала підроблене програмне забезпечення, створене SolarWinds, щоб проникнути в агенції США у 2020 році, а потім намагалася відстежити, як уряд США реагує на її вторгнення.
- Російські хакери вчергове атакували користувачів України та Польщі – цього разу за допомогою електронних листів з посиланнями на “документи”.
- Згідно з даними компанії De.Fi, яка займається відстеженням криптовалютного портфеля та безпеки, у 2023 році хакери вкрали 2 мільярди доларів США у криптовалюті.
- Команда ЄС із реагування на надзвичайні ситуації в кіберпросторі попередила про плани російської хакерської групи “Fancy Bear”, яка націлилась на європейські уряди.
Фінляндія почала засекречувати інформацію про експорт своєї зброї.
Рятувальники завершили аварійно-рятувальні роботи після ракетного удару, завданого Росією по Харкову. Внаслідок обстрілу загинула одна людина та постраждали 114.
16 квітня ультраправий депутат Європейського парламенту і кандидат у президенти Польщі Гжегож Браун увірвався до лікарні та погрожував арештом лікарці, яка провела жінці законний аборт.
У Великій Британії на аукціоні Henry Aldridge and Son виставляють жіночий кишеньковий годинник, який колись належав данцю Гансу Крістенсену Гіварду, пасажиру “Титаніка”, що загинув у катастрофі.
У Києві 18 квітня правоохоронці затримали двох 17-річних підлітків, які побили військовослужбовця у гідропарку.