Біоматеріали загиблих військових безоплатно зберігатимуть кілька років: закон підписано
Джерело: сайт Верховної Ради України
Президент України Володимир Зеленський 12 березня затвердив закон про материнство (батьківство) для військових у випадку їхньої загибелі. Згідно з цим законом, репродуктивні клітини військових будуть безоплатно зберігатися протягом кількох років.
Тепер репродуктивні клітини військових будуть зберігатися безоплатно протягом 3 років після їхньої загибелі. Після закінчення цього терміну продовження відбуватиметься коштом іншої особи, яку визначив сам військовий.
Військовий, чиї репродуктивні клітини зберігаються відповідно до закону, має право визначити їхнє подальше використання у випадку своєї смерті. Якщо репродуктивні клітини загиблого військового будуть використані для зачаття дитини – він буде визнаний батьком або матір’ю цієї дитини.
- 7 лютого у Верховній Раді виправили закон, один з підпунктів якого передбачав утилізацію сперми військовослужбовців, котрі загинули на фронті.
- Наприкінці листопада 2023 року президент України Володимир Зеленський підписав закон, у якому передбачалось, що репродуктивні клітини військовослужбовців, які вони передали на зберігання, будуть зняті зі зберігання та утилізовані у випадку загибелі бійця на фронті.
У ніч проти 25 листопада російські війська на човнах здійснили висадку через річку Оскіл південніше Новомлинська на Харківщині.
У ніч проти 25 листопада російські війська атакували столицю безпілотниками. Внаслідок чергового ворожого обстрілу у Деснянському районі загорівся балкон, тоді як у Дарницькому – уламки БпЛА впали на приватну забудову.
У Білому домі нещодавно розглядали можливість публічного заклику до офіційного запрошення України до НАТО, проте вирішили поки що цього не робити.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22.00 24 листопада. Загалом від початку цієї доби відбулося 198 бойових зіткнень.
Литва забезпечить фінансування виробництва українських далекобійних безпілотників. Відповідний Меморандум про взаєморозуміння підписали у Вільнюсі між міністром оборони Рустемом Умєровим та міністром оборони Литви Лаурінасом Кащюнасом.