Посли ЄС схвалили 5 млрд євро для озброєння ЗСУ на 2024 рік

Джерело: Дмитро Кулеба/X
13 березня посли ЄС “досягли принципової згоди” щодо збільшення військової допомоги Україні на 5 млрд євро у 2024 році.
Глава МЗС Дмитро Кулеба висловив вдячність країнам-членам ЄС та верховному представнику ЄС із закордонних справ Жозепу Боррелю за підтримку пропозиції збільшити фінансову стелю Європейського фонду миру на 5 мільярдів євро для додаткової військової підтримки України.
Це ще одна потужна та своєчасна демонстрація європейської єдності та рішучості у досягненні нашої спільної перемоги. Ми з нетерпінням очікуємо на ухвалення остаточного рішення на наступному засіданні Ради ЄС із закордонних справ, — наголосив міністр.
I am grateful to EU member states for agreeing to HRVP @JosepBorrellF‘s proposal to increase the European Peace Fund’s financial ceiling by €5 billion for additional military support to Ukraine.
This is yet another powerful and timely demonstration of European unity and…
— Dmytro Kuleba (@DmytroKuleba) March 13, 2024
Посли ЄС наголосили, що Євросоюз і надалі рішуче налаштований надавати тривалу підтримку Україні та “гарантувати, що країна отримає озброєння, необхідне для самозахисту”.
Deal ‼️ EU Ambassadors agreed in principle on a reform of the European Peace Facility, to support Ukraine with €5 billion budget for 2024.
The 🇪🇺 remains determined to provide lasting support to 🇺🇦 & ensure that the country gets the military equipment it needs to defend itself.
— Belgian Presidency of the Council of the EU 2024 (@EU2024BE) March 13, 2024
Зауважимо, раніше у FT повідомили, що країни Євросоюзу погодили умови виділення 5 млрд євро до Європейського фонду миру, з якого мають фінансуватись закупівлі озброєнь для України, оскільки США вдалося зібрати ще 300 мільйонів доларів на боєприпаси та артилерію для ЗСУ.
Після кількох місяців суперечок про способи закупівлі представники країн ЄС дійшли згоди, розповіли чотири посадовці, поінформовані про перебіг дискусії. Угода з ЄС відкриє доступ до коштів для відшкодування постаченого озброєння країнами блоку.
- Міністр закордонних справ Великої Британії Девід Камерон закликав законодавців США проголосувати за пакет допомоги Україні та інших союзників у розмірі 95 мільярдів доларів.
- Президент Сполучених Штатів Джо Байден закликав Конгрес підтримати двопартійний компромісний законопроєкт, який передбачає заходи безпеки на американському кордоні та надає збройову допомогу Україні.
- 27 лютого президент США Джо Байден провів зустріч з чотирма лідерами Конгресу з метою пришвидшити дії стосовно законопроєкту, який передбачає допомогу Україні та уникнення припинення роботи уряду. Лідер більшості в Сенаті демократ Чак Шумер, виходячи з Білого Дому, заявив, що це була “продуктивна та інтенсивна зустріч”.
- У Білому домі попередили про наслідки подальшої затримки допомоги США для України.
- У ЗМІ назвали новий ймовірний термін, коли Конгрес Сполучених Штатів розгляне надання допомоги Україні.
Українська акторка театру та кіно, громадська діячка Ірма Вітовська-Ванца закликали завжди зважати та остерігатися тих, хто перебільшує значення культури власного народу, принижуючи інших. Позаяк населення країни, котра переконує решту у своїй виключності, завжди намагатиметься здійснити насильницьку експансію.
Попри 11 років окупації, днями активісти руху “Жовта Стрічка” поширили понад 100 постерів з українською символікою у тимчасово окупованому Донецьку.
Міністерство національної оборони Литви скерувало 10 млн євро на виробництво сучасного далекобійного озброєння Україні.
Президент США Дональд Трамп, відповідаючи на пропозицію глави Української держави Володимира Зеленського придбати комплекси Patriot, раптом заявив, що “не можна розпочинати війну проти когось, хто у 20 разів за вас більший, а потім сподіватися, що люди дадуть ракети”.
14 квітня духовний радник президента США Дональда Трампа, пастор Марк Бернс різко засудив російську ракетну атаку на Суми 13 квітня, повторивши свої слова про те, що глава РФ є “чистим злом”.