Генсек НАТО підтвердив знищення кораблів Чорноморського флоту Росії ракетами альянсу

Джерело: пресконференція Єнса Столтенберга

14 березня Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що Сили оборони України завдають ударів по кораблях Чорноморського флоту РФ ракетами країн НАТО.

Столтенберг наголосив, що одна з великих перемог України – вона потіснила Чорноморський флот Росії, додавши, що деякі системи і ракети, які зіграли важливу роль у досягненні цієї мети, постачили союзники по НАТО.

Генсек уточнив, що в атаках на російські військові кораблі використовуються крилаті ракети великої дальності Scalp та Storm Shadow, які постачили Києву Франція та Велика Британія.

Він наголосив, що успіхи у знищенні російського флоту підтверджують важливість збільшення постачання ракет Україні.

За два роки повномасштабної війни Росія втратила понад 20 суден, включаючи десантні кораблі, підводні човни та флагманський крейсер “Москва”. До вторгнення в Україну флот РФ у Чорному морі складався із 74 кораблів.

Зауважимо, росіяни вже втратили 30% свого флоту під час повномасштабної війни.

Водночас українські сили вражають судна не лише за допомогою західних ракет. Київ використовує також некласичні засоби боротьби на морі – надводні дрони.

Нещодавно міністр оборони Великої Британії Грант Шаппс прокоментував знищення Силами оборони російського корабля “Сергей Котов”, констатувавши, що Чорне море стає дедалі небезпечнішим для росіян.

Раніше британські розвідники прокоментували знищення Україною чергового російського корабля “Сергей Котов”. Фахівці зауважили, що для атаки на корабель уночі 5 березня українські військові використали морські дрони “Magura V5”. Цими ж дронами раніше Україні потопила інший корабель РФ ‒ “Цезарь Куников”.

Речник ВМС Дмитро Плетенчук повідомив, що Сили оборони перехопили ініціативу у Чорному морі.

Євросоюз не зміг досягти згоди щодо заборони імпорту російського скрапленого природного газу у межах майбутнього пакету санкцій. Суперечності між державами-членами та відсутність надійних альтернатив змусили Єврокомісію підготувати нову стратегію відмови від енергоносіїв РФ — її презентують у травні.

На тлі кризи в цивільній авіації через війну та санкції в Росії заговорили про можливе відродження дирижаблів. Їх планують використовувати для транспортування вантажів у важкодоступних районах Арктичної зони, і вироблятимуть — із сучасних композитних матеріалів.

Пізно ввечері 16 квітня російські війська здійснили черговий масований обстріл Дніпра. Внаслідок атаки дронів загинули двоє осіб, ще семеро постраждалих.

16 квітня президент Володимир Зеленський погодив утворення військових адміністрацій населених пунктів у Донецькій області.

Працівники ДБР завершили досудове розслідування щодо правоохоронця з Чернівецької області, котрий намагався вивезти за кордон військовозобов’язаного у багажнику авто за 20 тис. євро.