Зеленський провів розмову з Олафом Шольцом: обговорили розвиток оборонної співпраці
Джерело: Володимир Зеленський/Telegram
Президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з Федеральним канцлером Німеччини Олафом Шольцом.
Володимир Зеленський подякував очільнику німецького уряду та народу Німеччини за тривалу всебічну підтримку України, яку зафіксовано у двосторонній безпековій угоді.
Лідери держав обговорили подальшу політичну, економічну та оборонну співпрацю України й Німеччини.
Володимир Зеленський привітав затвердження Європейською комісією проєкту переговорних рамок про вступ України до Європейського Союзу.
“Україна завершила виконання всіх чотирьох законодавчих кроків, визначених Європейською комісією в Пакеті щодо розширення, що є підставою для схвалення переговорної рамки. Тепер – крок за державами-членами. Якнайшвидша реакція партнерів продемонструє відданість курсу на вступ України до ЄС”, – заявив президент України.
Під час розмови сторони обговорили розвиток оборонної співпраці як на рівні держав, так і на рівні підприємств ОПК. Окрему увагу приділили питанню локалізації оборонного виробництва в Україні.
Президент також передав пріоритетні потреби українських захисників у бронетехніці, артилерії та ППО. Він подякував за приєднання Німеччини до зусиль Чехії щодо закупівлі артилерійських снарядів для нашої країни.
“Ми знаємо, що є подібні ініціативи й від інших наших партнерів. Вони повинні отримати таку ж увагу та фінансування. Це сильно допоможе нам захищати нашу державу”, – сказав Володимир Зеленський.
Президент України та канцлер Німеччини також обмінялися думками щодо результатів конференції з підтримки України в Парижі 26 лютого та скоординували позиції напередодні зустрічі лідерів Веймарського трикутника. У п’ятницю в Берліні відбудеться зустріч Олафа Шольца з президентом Франції Емманюелем Макроном та прем’єр-міністром Польщі Дональдом Туском.
Лідери також зупинилися на організації Конференції з відновлення України (URC-2024) в Берліні у червні.
Володимир Зеленський відзначив участь представника Німеччини в зусиллях із підготовки Глобального саміту миру.
- Німеччина вкладе сотні мільйонів в закупівлю артилерійських снарядів для оборони України проти Росії. Речник уряду Штеффен Гебештрайт оголосив у Берліні, що федеральний уряд приєднається до відповідної ініціативи Чехії, яка передбачає закупівлю боєприпасів у третіх країнах за межами Європейського Союзу.
- Канцлер Німеччини Олаф Шольц поки що виключив можливість озброїти Україну ракетами великої дальності Taurus, якщо німецькі військові знадобляться для допомоги в їх експлуатації.
- Німеччина виділить Україні понад 7 млрд євро військової допомоги у 2024 році, повідомив канцлер ФРН Олаф Шольц за результатами телефонної розмови із президентом США Джо Байденом.
За словами аналітиків, угода про припинення вогню в Україні або мирна угода повинна включати надійні механізми моніторингу, але поки що неясно, які саме механізми може запропонувати Захід.
Пізно ввечері 13 квітня російські війська здійснили масований обстріл Одеси. Внаслідок чергової атаки дронів поранень зазнали п’ятеро осіб.
Підручник з історії для 11 класу, котрий днями викликав хвилю критики через опис президентства Володимира Зеленського та повномасштабної війни, ймовірно, містить продиктовані наративи у вигляді рекомендацій щодо викладення інформації. Про це стало відомо під час відкритої дискусії між авторами підручника та його критиками.
Після російської ракетної атаки у Сумах 13-річний підліток, попри те, що зазнав осколкових поранень, врятував пасажирів палаючого автобуса.
У Генеральному штабі ЗСУ прокоментували оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 13 квітня. Найбільш активно ворог діє на Покровському напрямку. На даний час загалом відбулося 117 бойових зіткнень.