Сенатор США Ліндсі Грем закликав Україну швидше ухвалити мобілізаційний законопроєкт

Джерело: The Washington Post

Сенатор-республіканець Ліндсі Грем, під час візиту до Києва 18 березня, закликав українських законодавців швидше ухвалити законопроєкт про мобілізацію.

На думку Грема, через нестачу живої сили та боєприпасів, у новому законопроєкті необхідно дозволити мобілізацію чоловіків молодше 25 років.

“Я сподіваюсь що ті, хто має право служити в українській армії, приєднаються. Я не можу повірити, що це (мобілізація до лав ЗСУ) відбувається у 27 років. Ви боретесь за своє життя, тому вам потрібно служити не у 25 чи 27”, – сказав американський сенатор.

Сенатор закликав до негайних законодавчих дій навіть попри те, що США досі не можуть ухвалити допомогу Україні.

“Незалежно від того, що ми робимо – ви повинні боротись. Незалежно від того, що ми робимо – ви боретесь за себе”, – сказав він.

Під час зустрічі з президентом Україн Володимиром Зеленським, Грем – який у лютому не підтримав надання Україні 60 млрд доларів – не зміг надати жодних гарантій щодо пакета допомоги. Водночас він заявив журналістам, що “оптимістичніший, ніж будь-коли, щодо того, що щось буде швидше”.

Він додав, що підтримує позицію кандидата на пост президента США Дональда Трампа щодо надання допомоги Україні у вигляді позик.

“Я був дуже прямим із президентом Зеленським. Ви можете очікувати, що я завжди буду поруч із вами, але для мене несправедливо просити вас та інших союзників: поверніть нам гроші, якщо зможете. Я думаю, що ідея позики буде досить популярною не лише серед республіканців, а й серед демократів”, — сказав Грем.

Під час пресконференції Грем також розкритикував США за повільні поставки ракет ATACMS, які “мали бути тут ще вчора”. Він висловив сподівання, що вже незабаром Україна отримає ці ракети та “зруйнує клятий міст, який з’єдную Крим з Росією”.

  • Новий законопроєкт про мобілізацію, який мають винести на голосування в парламенті 31 березня, має на меті оновити законодавчу базу країни напередодні ймовірної хвилі призову цього року, під час якої можуть мобілізувати до 500 000 осіб. За оцінками, зараз на полі бою розгорнуто близько 330 000 військових.
  • Президент України Володимир Зеленський прокоментував процес мобілізації в Україні зазначивши, що на період війни “демобілізації не існує”.

Під час церемонії вручення премії Trophée Chopard на Каннському кінофестивалі американська акторка Анджеліна Джолі згадала митців, котрі загинули через війну. У своїй промові акторка зокрема вшанувала памʼять української письменниці Вікторії Амеліної.

Італія у межах нового пакета військової допомоги планує передати Україні до 400 бронетранспортерів VCC-2 Camilino — локальну модифікацію американських M113A1, вперше випробуваних ще під час війни у В’єтнамі.

18 травня проєвропейський мер Бухареста Нікушор Дан переміг на президентських виборах у Румунії після опрацювання 99% протоколів з виборчих дільниць. У відсотковому співвідношенні він отримав понад 54% голосів, тоді як лідер націоналістичного “Альянсу за Союз румунів” Джордже Сіміон – майже 46%. Постійна виборча комісія опублікувала офіційні результати другого туру президентських виборів у неділю ввечері.

18 травня на площі Кошута в Будапешті відбулася масштабна демонстрація проти законопроєкту “Про прозорість суспільного життя”, котрий громадськість вважає наступом уряду Орбана на незалежні медіа та громадські організації.

На початку повномасштабного вторгнення Україна критично залежала від західного озброєння. Нині ж, в умовах обстрілів та обмеженого фінансування, оборонна промисловість країни досягла історичного максимуму.