Сенатор США Ліндсі Грем закликав Україну швидше ухвалити мобілізаційний законопроєкт
Джерело: The Washington Post
Сенатор-республіканець Ліндсі Грем, під час візиту до Києва 18 березня, закликав українських законодавців швидше ухвалити законопроєкт про мобілізацію.
На думку Грема, через нестачу живої сили та боєприпасів, у новому законопроєкті необхідно дозволити мобілізацію чоловіків молодше 25 років.
“Я сподіваюсь що ті, хто має право служити в українській армії, приєднаються. Я не можу повірити, що це (мобілізація до лав ЗСУ) відбувається у 27 років. Ви боретесь за своє життя, тому вам потрібно служити не у 25 чи 27”, – сказав американський сенатор.
Сенатор закликав до негайних законодавчих дій навіть попри те, що США досі не можуть ухвалити допомогу Україні.
“Незалежно від того, що ми робимо – ви повинні боротись. Незалежно від того, що ми робимо – ви боретесь за себе”, – сказав він.
Під час зустрічі з президентом Україн Володимиром Зеленським, Грем – який у лютому не підтримав надання Україні 60 млрд доларів – не зміг надати жодних гарантій щодо пакета допомоги. Водночас він заявив журналістам, що “оптимістичніший, ніж будь-коли, щодо того, що щось буде швидше”.
Він додав, що підтримує позицію кандидата на пост президента США Дональда Трампа щодо надання допомоги Україні у вигляді позик.
“Я був дуже прямим із президентом Зеленським. Ви можете очікувати, що я завжди буду поруч із вами, але для мене несправедливо просити вас та інших союзників: поверніть нам гроші, якщо зможете. Я думаю, що ідея позики буде досить популярною не лише серед республіканців, а й серед демократів”, — сказав Грем.
Під час пресконференції Грем також розкритикував США за повільні поставки ракет ATACMS, які “мали бути тут ще вчора”. Він висловив сподівання, що вже незабаром Україна отримає ці ракети та “зруйнує клятий міст, який з’єдную Крим з Росією”.
- Новий законопроєкт про мобілізацію, який мають винести на голосування в парламенті 31 березня, має на меті оновити законодавчу базу країни напередодні ймовірної хвилі призову цього року, під час якої можуть мобілізувати до 500 000 осіб. За оцінками, зараз на полі бою розгорнуто близько 330 000 військових.
- Президент України Володимир Зеленський прокоментував процес мобілізації в Україні зазначивши, що на період війни “демобілізації не існує”.
Розвіддані, з якими ознайомилися американські та західні посадовці, свідчать про можливу зміну пріоритетів глави Росії Володимира Путіна у повномасштабній війні проти України. Замість прагнення до повного захоплення України, Кремль може зосередитися на короткострокових цілях — утриманні захоплених територій та зміцненні ослабленої економіки РФ.
У головному логістичному хабі НАТО — Александруполісі — затримали 59-річного етнічного грека з Грузії за підозрою у шпигунстві на користь Росії. В його телефоні знайшли фото і відео військових об’єктів та техніки.
Нові котушки на 25 та 30 км для оптоволоконних FPV-дронів української компанії 3DTech пройшли внутрішні випробування та вже серійно виробляються. Виробництво всіх котушок компанії повністю локалізовано в Україні, закуповується лише сировина.
Європейський Союз остаточно заборонив використання бісфенолу А (BPA) у всіх матеріалах, що контактують із харчовими продуктами. Відповідне рішення закріпили у Регламенті 2024/3190, який набрав чинності 20 січня 2025 року. Заборона стала результатом понад 20 років наукових досліджень і обговорень щодо впливу цієї речовини на здоров’я та довкілля.
У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну інформацію станом на 22:00 1 травня. Від початку цієї доби відбулося 140 бойових зіткнень.