Спорудження оборонних рубежів триває на всіх напрямках, звідки потенційно може прийти ворог

Джерело: Генштаб ЗСУ
У Генеральному штабі Збройних сил України повідомили, що спорудження оборонних рубежів триває на всіх напрямках, звідки потенційно може прийти ворог.
Так, у прикордонні, у Чернігівській області, створюється система інженерних загороджень і зводяться опорні пункти проміжних смуг оборони.
Військові працюють спільно з цивільними будівельниками та інженерами.
- Фото: Служба зв’язків з громадськістю Оперативного командування “Північ”
- Фото: Служба зв’язків з громадськістю Оперативного командування “Північ”
Додамо, що нещодавно також повідомлялося, що на загрозливих напрямках українські захисники продовжують цілодобово будувати оборонні рубежі і споруди.
Військовослужбовці інженерних військ інженерно-позиційного полку Сил підтримки беззупинно копають траншеї та окопи, будують бліндажі та інші фортифікаційні споруди.
Ці споруди захищатимуть особовий склад, бойову техніку, боєприпаси від ураження противником, а також будуть прихистком від несприятливих погодних умов і місцем відпочинку для особового складу.
Нагадаємо, що у 2023 році при Міністерстві оборони України створено Міжвідомчу робочу групу, яка вивчатиме проблемні питання з будівництва військових інженерно-технічних і фортифікаційних споруд та вчасно реагуватиме на них.
Цей орган працюватиме в режимі 24/7 за принципом “оперативного штабу”.
Таке рішення ухвалено під час зустрічі міністра оборони України Рустема Умєрова з міністром цифрової трансформації Михайлом Федоровим.
Відтак, цей тимчасовий консультативно-дорадчий орган координуватиме зусилля всіх органів військового управління, центральних та місцевих органів виконавчої влади щодо будівництва військових інженерно-технічних і фортифікаційних споруд – аби робота за цим напрямком була системною.
Співголовами Міжвідомчої робочої групи стануть Рустем Умєров та Михайло Федоров.
У планах Міжвідомчої робочої групи – впровадити реформу, щоб визначити зони відповідальності: на першій лінії оборони будівництво фортифікаційних споруд здійснюють військові підрозділи. На другій-третій – Державне агентство відновлення та розвитку інфраструктури України через залучення приватних підрядних організацій.
При Міжвідомчій робочій групі вже створено волонтерську бізнес-спільноту, яка висловила готовність оперативно надавати меценатську допомогу в будівництві фортифікаційних споруд на найбільш “гарячих” напрямках. До спільноти увійшли відомі українські компанії з різних галузей: фінанси, ІТ, девелопмент, металургія, логістика, рітейл тощо.
Для впровадження нових підходів уряду буде запропоновано затвердити нову ефективну модель з будівництва фортифікаційних споруд, до якої залучать ресурси Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури України, обласних військових адміністрацій, приватних підрядників.
- Командувач Об’єднаних сил ЗСУ Сергій Наєв запевнив, що у Північній операційній зоні щодня тривають роботи з обладнання оборонних рубежів та позицій, мінування місцевості.
- На території Миколаївщини планується будівництво додаткових оборонних споруд у зв’язку з вимогами щодо забезпечення безпеки. Проте ці роботи будуть проводитися у плановому порядку, розповів голова ОВА Віталій Кім.
У ніч на 27 липня безпілотники атакували електропідстанцію поблизу залізниці в селищі Октябрьський Волгоградської області Росії.
Держсекретар США Марко Рубіо заявив, що президент США Дональд Трамп втрачає терпіння через безрезультатність діалогу з російським диктатором Володимиром Путіним щодо війни в Україні.
Сьогодні, 27 липня, в Україні святкують День медичного працівника.
За даними аналітиків, Сили оборони просунулися на Сумщині, Харківщині та Донеччині.
Триває 1250-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад мільйон осіб.