Проядерні лідери Європи закликали до відродження ядерної енергетики
Джерело: Reuters
У четвер, 21 березня, на саміті в Брюсселі лідери проатомних європейських країн та експерти з енергетики закликали до відродження ядерної енергетики, прагнучи відновити європейську промисловість після років поступового занепаду.
“Без підтримки ядерної енергетики у нас немає шансів досягти наших кліматичних цілей вчасно”, – заявив журналістам голова Міжнародного енергетичного агентства (МЕА) Фатіх Бірол.
Необхідність знайти альтернативи російському газу після повномасштабного вторгнення Росії в Україну у 2022 році та зобов’язання Європейського Союзу скоротити чисті викиди парникових газів на 55% до 2030 року відновили інтерес до атомної енергетики.
Однак країни ЄС розходяться в питанні, чи варто розвивати ядерну енергетику: одні, на чолі з Францією, яка вважає, що ядерна експансія має вирішальне значення; а інші, зокрема антиядерні Австрія та Німеччина, хочуть, щоб увага залишалася на відновлюваних джерелах, таких як вітер і сонце.
Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан заявив, що Європа повинна звільнитися від того, щоб бути “заручником ідеологічних підходів”.
У спільній заяві країни взяли на себе зобов’язання “працювати над повним розкриттям потенціалу ядерної енергії, вживаючи таких заходів, як створення сприятливих умов для підтримки та конкурентного фінансування продовження терміну служби наявних ядерних реакторів”.
Заява також зобов’язує будувати нові атомні електростанції та якнайшвидше розгортати сучасні реактори, зберігаючи при цьому найвищий рівень безпеки.
- Голова Держатомрегулювання – головний державний інспектор з ядерної та радіаційної безпеки України Олег Коріков зустрівся з головою Комісії ядерного регулювання США (US NRC) Крістофером Т. Хенсоном.
- 13 березня глава РФ Володимир Путін звернувся до Заходу з погрозами, що технічно його країна готова до ядерної війни. За його словами, на цей час ядерний сценарій не розглядається і він не бачить необхідності ядерного удару по Україні.
- Сполучені Штати не скоригували власну ядерну позицію у відповідь на нове “бряцання ядерною зброєю” президента Росії Володимира Путіна, заявив 13 березня американський посадовець.
Активісти руху “Жовта Стрічка” повідомляють про суттєве збільшення випадків кишкових інфекцій серед дітей на тимчасово окупованих територіях Запорізької, Херсонської та Луганської областей.
Дрони Служби безпеки України атакували російські склади боєприпасів поблизу тимчасово окупованого Харцизька на Донеччині.
У місті Хуарес, що на мексикансько-американському кордоні навпроти Ель-Пасо (штат Техас), виявлено близько 400 розкладених тіл, серед яких 383 повних людських тіла та 6 часткових.
Військова контррозвідка СБУ у взаємодії з Головнокомандувачем ЗСУ зірвала спробу РФ отримати дані про авіаційну інфраструктуру українських Повітряних Сил.
Американському реперу Каньє Весту заборонили в’їзд до Австралії через антисемітські тексти в його піснях, зокрема трек “Heil Hitler”, який він випустив на 80-ту річницю поразки Третього Рейху.