На ДніпроГЕС п’ятий день поспіль продовжують розбирати завали після атаки РФ

Джерело: етер “Радіо Свобода”

На Дніпровській гідроелектростанції (ГЕС) уже п’ятий день триває розбрів завалів після атаки з боку російських сил. Фахівці продовжують оцінювати стан обладнання, сказала заступниця міністра енергетики України Світлану Гринчук.

Те обладнання, яке потребує ремонту і може бути швидко відновлене — у ремонті. Щодо обладнання, яке отримало значні пошкодження нині шукають заміну і планують якнайшвидше відновити його.

Заступниця міністра підкреслила, що енергетика є головною ціллю для ворога, тому українцям слід бути готовими до різних варіантів розвитку подій.

Читайте також: “Наразі Дніпровська ГЕС не працює”: на її відновлення потрібні роки — гендиректор

Гринчук також додала, що енергетики роблять все можливе для захисту об’єктів і відновлення пошкоджених, але необхідне посилення протиповітряної оборони.

Довідка. Внаслідок ракетного удару РФ по ДніпроГЕСу зафіксовано засмічення ґрунтів та витік нафтопродуктів у річку Дніпро. По ДніпроГЕСу у Запорізькій області 22 березня було два прямих влучання російських ракет. Унаслідок атаки РФ по Дніпровській гідроелектростанції загинула одна людина. За даними Офісу генпрокурора, вранці 22 березня війська РФ завдали щонайменше 20 ракетних ударів по місту Запоріжжя.

Організація ЮНЕСКО ухвалила застосування в екстреному порядку механізму “спеціального моніторингу” щодо Будинку Державної промисловості у Харкові. Україна стане першою країною, де застосують механізм спецмоніторингу. 

Прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск на спільному з президентом Франції Емманюелем Макроном брифінгу заявив, що наразі Польща не планує відправляти свої війська в Україну.

Обраний президент США Дональд Трамп під час передвиборчої кампанії був переконаний, що здатен забезпечити мирну угоду між Україною та Росією всього за 24 години, проте тепер визнає, що це складніше, ніж він стверджував.

Американська акторка та співачка Селена Гомес офіційно оголосила про заручини з продюсером та автором пісень Бенні Бланко.

У Верховну Раду ІХ скликання було обрано 424 депутати, однак за п’ять років попрацювати встигли 452. Оскільки частина складала мандати, на їхні місця приходили нові. Рух “Чесно” наприкінці року підбив підсумки роботи ВРУ.