Естонія підтримає Марка Рютте на посаду генерального секретаря НАТО
Джерело: ERR
Глава уряду Естонії Кая Каллас повідомила, що країна готова підтримати прем’єр-міністра Нідерландів Марка Рютте на посаду генерального секретаря НАТО.
Каллас зауважила, що Естонія готова підтримати як його кандидатуру, так і кандидатуру президента Румунії Клауса Йоганніса.
Попри те, що Нідерланди і не досягають мети у 2% витрат на оборону, на думку прем’єр-міністерки, сильна сторона Рютте полягає у здатності укладати компроміси.
Вона вважає, що наступним главою НАТО стане Рютте. За її словами, Естонія висунула три критерії для майбутнього генсека.
Один із них — здатність переконати всіх союзників витрачати 2% ВВП на безпеку. Вихідцю з країни, яка досягла цієї мети, буде легше переконати в цьому інші країни, ніж тому, чия країна не досягла цільового показника. Ще одним важливим елементом для нас був географічний баланс. На жаль, вихідці з країн Східної Європи не представлені на важливих позиціях у НАТО, — пояснила Каллас.
Третій критерій, за словами Каллас, полягає у здатності укладати компроміси.
Марк Рютте тривалий час був лідером коаліційних урядів, і я також бачила його за столом Європейського союзу. Він знає, як досягти компромісів, — зазначила вона.
За словами Каллас, естонський уряд зустрічався і з Рютте, і з Йоганнісом і, по суті, готовий підтримати обох кандидатів, залежно від того, хто з них отримає підтримку більшості.
Крім генерального секретаря НАТО також обиратимуть заступників генерального секретаря, і, за словами Каллас, на ці посади є хороші кандидати з Естонії.
На посаду глави Північноатлантичного альянсу претендує прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте, котрого вважають фаворитом у боротьбі за главу НАТО. Одначе, повідомляється, що він поки що не може набрати достатню кількість голосів через протидію союзників на східному фронті, таких як Болгарія, Угорщина, Туреччина та Румунія.
12 березня президент Румунії Клаус Йоганніс оголосив про рішення балотуватися на посаду Генерального секретаря НАТО.
- За даними ЗМІ глава уряду Нідерландів Марк Рютте може стати новим генеральним секретарем НАТО. Країни, які підтримують його кандидатуру, закулісно працюють над тим, щоб рішення про його призначення ухвалили до літа.
- Прямий збройний конфлікт НАТО з Росією ближче, ніж багато хто думає, попереджає експерт з ракетних технологій та науковий співробітник докторантури університету в Осло Фабіан Гоффман.
- У випадку загрози НАТО може перебазувати до Польщі до 300 тисяч військовослужбовців сил високої готовності, повідомив заступник начальника Генштабу Збройних Сил Республіки Польща генерал Кароль Димановський.
- НАТО запроваджує у Литві ротаційну модель ППО. Згідно з даними ЗМІ, у країні розміщують зенітно-ракетні комплекси Patriot.
Уранці 25 листопада російські війська завдали удару по Київському району Харкова, внаслідок чого постраждали 23 людини, зокрема 13 ушпиталили. На місці влучання спалахнула пожежа, яка була локалізована.
Уявіть, що зараз відбувається референдум на тему, чи вступати Україні в НАТО. Ви можете проголосувати:…
Озброєні грабіжники вкрали коштовності із роботи відомого паризького ювеліра Жозефа Шоме у музеї Ієрона, у муніципалітеті Паре-ле-Моньяль.
Служба безпеки України повідомила про підозру настоятелю одного з храмів Харківської єпархії УПЦ МП у несанкціонованому поширенні інформації про переміщення, рух або розташування Збройних сил України.
Командирам бригад Збройних Сил України доручено сформувати штатні підрозділи рекрутингу для покращення організації та супроводу заходів з вербування добровольців. Відповідне завдання визначено організаційною директивою головнокомандувача ЗСУ Олександра Сирського.