Танення полярного льоду змінює обертання Землі й впливає на час – дослідження

Джерело: CNN

Згідно з новим дослідженням, опублікованим в журналі Nature, танення полярного льоду змінює обертання Землі й відповідно вимірювання часу.

Час визначається обертанням Землі, але це обертання непостійне; воно може змінюватися залежно від того, що відбувається на поверхні Землі та в її ядрі.

Загальне збільшення швидкості означає, що вперше в історії світовим хронометристам, можливо, доведеться розглянути питання про віднімання секунди від наших годинників.

Відповідно до дослідження, годиннику, можливо, доведеться пропускати одну секунду приблизно до 2029 року, щоб підтримувати всесвітній час у синхронізації з обертанням Землі.

Якби не вплив танення льоду, зміна часу знадобилася б на три роки раніше, у 2026 році.

В останні десятиліття Земля оберталася швидше через зміни в її ядрі, але танення льоду завадило цьому сплеску швидкості.

Автор дослідження та геофізик з Інституту океанографії Скріппса при Каліфорнійському університеті Дункан Агню зазначив, що танення льоду в Гренландії та Антарктиді змінило місце, де зосереджена маса Землі.

“Частина визначення того, що станеться в глобальному хронометражі… залежить від розуміння того, що відбувається з ефектом глобального потепління”, — сказав Дункан Агню.

До 1955 року секунда визначалася як певна частка часу, який знадобився Землі для одного оберту відносно зірок. Потім настала ера високоточних атомних годинників, які виявилися набагато більш стабільним способом визначення фізичної секунди.

З кінця 1960-х років світ почав використовувати універсальний координований час (UTC) для встановлення часових поясів. UTC покладається на атомний годинник, але все одно йде в ногу з обертанням планети.

Але оскільки швидкість обертання непостійна, дві шкали часу повільно розходяться. Це означає, що час від часу потрібно додавати “високосну секунду”, щоб повернути їх у відповідність.

13 травня український гурт Ziferblat із піснею “Bird of Pray” пройшов до фіналу Євробачення-2025, котрий відбудеться вже 17 травня у Швейцарії.

“Масштабні” санкції, котрі європейські лідери погрожують запровадити проти Росії, якщо Володимир Путін не погодиться на припинення вогню в Україні, постають перед серйозними політичними перешкодами та потребуватимуть підтримки США для досягнення успіху, попередили посадовці та дипломати.

Служба безпеки Швеції (SAPO) затримала підозрюваного у шпигунстві дипломата, котрий раніше працював у кількох посольствах за кордоном.

Новообраний Папа Римський Лев XIV розглядає можливість першого візиту до України.

Станом на вечір 13 травня польські учасники акції, котрі перешкоджали руху вантажних транспортних засобів, завершили блокування пункту пропуску “Дорогуськ”