Танення полярного льоду змінює обертання Землі й впливає на час – дослідження

Джерело: CNN

Згідно з новим дослідженням, опублікованим в журналі Nature, танення полярного льоду змінює обертання Землі й відповідно вимірювання часу.

Час визначається обертанням Землі, але це обертання непостійне; воно може змінюватися залежно від того, що відбувається на поверхні Землі та в її ядрі.

Загальне збільшення швидкості означає, що вперше в історії світовим хронометристам, можливо, доведеться розглянути питання про віднімання секунди від наших годинників.

Відповідно до дослідження, годиннику, можливо, доведеться пропускати одну секунду приблизно до 2029 року, щоб підтримувати всесвітній час у синхронізації з обертанням Землі.

Якби не вплив танення льоду, зміна часу знадобилася б на три роки раніше, у 2026 році.

В останні десятиліття Земля оберталася швидше через зміни в її ядрі, але танення льоду завадило цьому сплеску швидкості.

Автор дослідження та геофізик з Інституту океанографії Скріппса при Каліфорнійському університеті Дункан Агню зазначив, що танення льоду в Гренландії та Антарктиді змінило місце, де зосереджена маса Землі.

“Частина визначення того, що станеться в глобальному хронометражі… залежить від розуміння того, що відбувається з ефектом глобального потепління”, — сказав Дункан Агню.

До 1955 року секунда визначалася як певна частка часу, який знадобився Землі для одного оберту відносно зірок. Потім настала ера високоточних атомних годинників, які виявилися набагато більш стабільним способом визначення фізичної секунди.

З кінця 1960-х років світ почав використовувати універсальний координований час (UTC) для встановлення часових поясів. UTC покладається на атомний годинник, але все одно йде в ногу з обертанням планети.

Але оскільки швидкість обертання непостійна, дві шкали часу повільно розходяться. Це означає, що час від часу потрібно додавати “високосну секунду”, щоб повернути їх у відповідність.

Голова Луганської обласної військової адміністрації Артем Лисогор розповів, що у 77 % (714 з 920) населених пунктів окупованої Луганщини неможливо придбати ліки.

У російській столиці застрелили заступника генерального конструктора, керівника відділу програмного забезпечення конструкторського бюро “Марс” Михайла Шатського. Він займався модернізацією крилатих ракет і впровадженням нових БпЛА.

Міністерство енергетики України затвердило нову інструкцію щодо складання та використання графіків погодинних відключень електроенергії (ГПВ). Зміни передбачають єдині принципи застосування графіків для всіх областей країни.

Президент Південної Кореї Юн Сок Йоль захищає указ про введення воєнного стану та не підтримує тиск щодо відставки. Опозиція продовжує другу спробу імпічменту лідера.

Російська державна компанія “Роснефть” уклала контракт з приватною індійською компанією “Reliance” на постачання нафти. Угода стала наймасштабнішою в історії щодо постачання нафти між РФ та Індією.