У «Слузі народу» відмовились виключати Безуглу з фракції

Джерело: Давид Арахамія в коментарі LIGA.net

Голова “Слуги народу” Давид Арахамія не прийняв заяву нардепки Мар’яни Безуглої на вихід з фракції через “загрозу кризи в парламенті”.

“Подавала (заяву – ред.), сказали “неправильно” оформлена. Не відпускають, коротше”, – розповіла Безугла.

Своєю чергою, очільник президентської фракції Давид Арахамія підтвердив, що не прийняв заяву нардепки.

“Я сказав, що не буду розглядати такі питання, коли існує загроза кризи в парламенті”, – пояснив він.

За словами Арахамії, це стосується не тільки заяви Безуглої, але й усіх інших заяв.

Що передувало?

Заступниця голови Комітету з національної безпеки Безугла раніше опублікувала допис у Facebook, де звинуватила Залужного, що він не зміг надати “план дій на 2024 рік”. Також вона заявила, що військове командування України має подати у відставку.

Народні депутати зі “Слуги народу” почали вимагати виключити Марʼяну Безуглу з фракції після її претензій до військового керівництва України та заяв про “відставку” Головнокомандувача ЗСУ, генерала Валерія Залужного.

Нардепка з фракції “ЄС” Ірина Фріз заявила, що ініціює звільнення депутатки Мар’яни Безуглої з посади голови підкомітету з питань демократичного цивільного нагляду та контролю.

5 січня стало відомо, що парламентський комітет із питань національної безпеки, оборони та розвідки ініціює відкликання народної депутатки Мар’яни Безуглої (“Слуга народу”) з посади заступниці голови цього комітету.

На ініціативу членів комітету відреагувала і сама Безугла, яка наголосила, що “це лише рекомендація від комітету”, і що її можуть звільнити лише у випадку, якщо за це проголосує парламент.

Вона також додала, що це все було зроблено “максимально підступно”.

6 січня у Верховній раді зареєстрували проєкт постанови про відкликання нардепки Мар’яни Безуглої (“Слуга народу”) з посади заступниці голови парламентського комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки.

Комітет з питань регламенту у Верховній Раді України розглянув та підтримав постанову про відкликання народної депутатки Мар’яни Безуглої з посади заступниці голови Комітету з питань безпеки та оборони.

Депутатам не вдалося внести до порядку денного постанову про відкликання Мар’яни Безуглої з посади заступниці голови Комітету з питань безпеки та оборони Верховної Ради.

11 січня Безугла написала заяву на вихід з провладної фракції та партії “Слуга народу”. Як наголосила нардепка, їй не потрібна “слабка” політична сила під час війни.

Нардепки від “Слуги народу” зареєстрували у Верховній Раді законопроєкт № 11104 про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо встановлення відповідальності за привласнення державних функцій. Ним пропонується позбавляти волі на строк від 10 років за “представлення України на міжнародних заходах, перед уповноваженими особами чи агентами іноземних держав, а також представниками міжнародних організацій”.

Законопроєкт викликав обурення у нардепів, правозахисників, журналістів та інших користувачів соцмереж, після чого його тест неочікувано зник з сайту Верховної Ради.

У пресслужбі Верховної Ради України Буквам повідомили, що їм не відомо про зникнення тексту законопроєкту та супровідних документів, зазначивши, що вони весь час були доступними для перегляду. Водночас у пресслужбі парламенту не виключають можливості технічного збою.

Тим часом, народна депутатка Мар’яна Безугла назвала свій нещодавній законопроєкт “жартом”, проте після критики видалила допис й написала новий, де вже назвала його “провокацією”.

У Бердичеві Житомирської області п’ять пар чоловічих шкарпеток стали предметом конфіскації та продажу через аукціон. Раніше ЗМІ повідомляли, що арешт здійснила Державна виконавча служба арештувала, але це сталося за рішенням суду. 

У віці 70 років помер німецький кінорежисер Вольфганг Беккер, який зняв фільм “Ґуд бай, Ленін!”

Телеканал ABC News виплатить 15 мільйонів доларів майбутній президентській бібліотеці Дональда Трампа.

14 грудня російські військові прорвалися до селища Новий Комар (Волноваський район, Донецька область), використовуючи колону із дев’яти бойових машин піхоти та одного танка. За даними спостерігачів, техніка рухалася через поля південніше Роздольного, після чого щонайменше 50 військовослужбовців РФ висадилися в селі.

У російському місті Чита, центр Забайкальського краю, відкрили дерев’яний туалет, на який жителі бараків чекали майже два роки.