У Херсонському художньому музеї ідентифікували ще три викрадені росіянами картини

Зображення: Херсонський художній музей

Джерело: Херсонський художній музей/Facebook

Співробітники Херсонського художнього музею ідентифікували ще три викрадені російськими окупантами картини.

“Ідентифікація вкрадених творів мистецтва триває. Чергові три роботи вдалось розпізнати на кадрі з пропагандистського відеосюжету, знятого в Центральному музеї Тавриди у вересні 2023 року”, – повідомили у музеї.

Відтак, музейники ідентифікували:

Іван Шульга (1889-1956). Рибалки на березі моря. 1932. Папір на картоні, олія.

Відомий живописець, графік, педагог, заслужений діяч мистецтв України Іван Шульга – уродженець Херсонщини, який більшу частину свого життя працював у Харкові. Викрадена росіянами робота «Рибалки на березі моря» належить до пропагандистського циклу, написаного в традиціях соцреалізму, в якому майстер оспівує працю рибалок, доярок та інших радянських трудівників.

Венера Такаєва (1931 р.н.). Дочка Гюзель. Етюд. 1967. Папір, акварель. Одна з провідних майстринь акварелі та живопису на Херсонщині, у творчості якої переважають натюрморти і портрети, завжди намагається втілити душевну красу людини, виявити дорогоцінність кожної особистості, красу повсякденного світу речей. Природно, що на портретах, створених художницею, зображені переважно жінки і діти, серед них є і портрети дочки мисткині.

Єфрем Зверьков (1921-2012). Похмурий день. 1967. Картон, олія. Художник-шістидесятник, один з основоположників «суворого стилю», він входить до числа найвідоміших російських живописців-пейзажистів ХХ ст. Зверьков розкривав у творчості поетичну і філософську цінність непомітної природи середньої полоси Росії та зводив її в естетичний ідеал.

Крім того, на цьому кадрі також можна побачити ще три картини, ідентифіковані раніше:

  • Ксенія Стеценко (1959 р.н.). Півонії, маки, виноград. 1998. Картон, олія.
  • Анатолій Платонов (1927-2005). Гурзуф. Джерело. Полотно, олія.
  • Антонін Фоминцев (1926 р.н.). Дніпровські плавні. 1989. ДВП, олія.

У музеї зазначили, що насправді, 100 ідентифікованих робіт — це менш ніж 1% вкраденого, адже під виглядом так званої “евакуації” російські окупанти вивезли більш ніж 10 тисяч творів мистецтва.

“Але кожна картина, кожна графічна робота, кожен твір — все, що ми ідентифікуємо, є беззаперечним доказом того, що вкрадені роботи (принаймні ці) перебувають в руках російських артмародерів. І щоб злочинці за своєю звичкою не сказали, що «їх там не було», ми максимально фіксуємо все, що бачимо на світлинах та відео з Криму та Генічеська”, – зазначили музейники.

А також додали, що з цієї сотні ідентифікованих робіт 99 перебувають в тимчасово окупованому Криму, в Центральному музеї Тавриди.

На полігоні під Ульмом українські військові проходять курси першої допомоги на полі бою. Для навчання закупили п’ять силіконових інтерактивних манекенів Simman 3G plus. Ціна однієї штуки – 100 000 євро, маса – 80 кг. 

Фотографи Влада та Костянтин Ліберови оприлюднили світлини українських військових, котрі лиш нещодавно повернулися з російського полону. Виснажені, у російському полоні армійці втрачають по 20, 30, а дехто навіть 40 кг. Українська сторона дотримується Женевської конвенції і закликає світову спільноту примусити РФ до виконання міжнародних обов’язків.

Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв закликав канцлера Німеччини Олафа Шольца, котрий нині перебуває з візитом у країні, відмовитися від ідеї про те, що Росія може зазнати поразки на полі бою, і підтримати мирний план Китаю щодо України.

У НЕК “Укренерго” поінформували, що 17 вересня заходи обмеження споживання не прогнозуються. У компанії закликали споживати електроенергію ощадливо протягом всієї доби.

15 вересня відбувся останній день щорічної міжнародної виставки сучасного мистецтва viennacontemporary. Подія об’єднала провідних художників,…