Країни НАТО можуть створити п’ятирічний фонд у $100 млрд для допомоги Україні
Джерело: Bloomberg
Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг пропонує створити фонд союзницьких внесків на суму у 100 мільярдів доларів протягом п’яти років в межах пакета допомоги Україні, який лідери країн Альянсу мають підписати на липневому саміті у Вашингтоні.
За словами осіб, обізнаних з пропозицією, члени Альянсу все ще обговорюють ініціативу Столтенберга і механізми розподілу внесків, зокрема, чи враховувати двосторонню допомогу Україні у загальній сумі.
Пропозицію, що потребує схвалення 32 членів Організації Північноатлантичного договору, ймовірно, змінять до погодження, зазначили анонімні джерела.
У межах пакету НАТО також може взяти на себе оперативні обов’язки очолюваної США Контактної групи з оборони України, яка координує постачання озброєння в Україну приблизно з 50 країн. Під керівництвом Голови Європейського командування Збройних Сил США та Верховного головнокомандувача Об’єднаних збройних сил НАТО в Європі генерала Кріса Каволі такий крок міг би захистити структуру від будь-яких політичних змін після виборів у листопаді.
Якщо союзники підтримають пропозицію Столтенберга, крок НАТО щодо більш активної ролі в допомозі Україні означатиме зміну парадигми для військового альянсу, який раніше дистанціювався від цих зусиль, аби уникнути потенційного загострювання.
Обговорення відбудуться під час зустрічі міністрів закордонних справ НАТО в Брюсселі в 3 та 4 квітня, щоб відзначити 75-ту річницю альянсу 4 квітня. Крім підтримки України, міністри також, ймовірно, обговорять, наступника Столтенберга.
США та інші союзники сподівалися завершити обговорення і затвердити на посаду генсека прем’єр-міністра Нідерландів Марка Рютте. Однак, нещодавно Румунія здивувала союзників, висунувши власного кандидата, президента Клауса Йоганніса. Тож, рішення, ймовірно, відтермінується.
- Надвечір 19 березня на базі Повітряних сил США “Рамштайн” у німецькому місті Рамштайн-Мізенбах завершилася 20-та зустріч Контактної групи з питань оборони України. Зокрема союзники акцентували на необхідності постачання Силам оборони боєприпасів, систем ППО, F-16 та дронів.
- Глава Міноборони США Ллойд Остін повідомив, що всього за кілька місяців, завдяки зразковому керівництву та участі колег-членів Контактної групи, вдалося створити вісім “коаліцій можливостей”.
- Заступник міністра оборони генерал-лейтенант Іван Гаврилюк повідомив, що за перші три місяці 2024 року Міністерство оборони допустило до експлуатації у війську понад 80 зразків озброєння та військової техніки українського виробництва. Найбільша група – боєприпаси.
- Міністерство оборони України вибудовує нову архітектуру закупівель, яка відповідатиме стандартам НАТО та працюватиме за найкращими практиками корпоративного управління.
Після того, як РФ атакувала Україну новітньою ракетою “Орєшнік”, в Росії почали продавати відповідний мерч з Путіним.
Джерело: Марина Гаркава, заступниця міського голови Черкас 22 листопада 2024 року померла Ірина Горенко, мати…
Президент України Володимир Зеленський прокоментував закриття посольств та інших структур 20 листопада через інформацію про можливу масовану атаку росіян по Україні.
Лідер Північної Кореї каже, що “ніколи раніше ворогуючі сторони на Корейському півострові не стикалися з таким небезпечним і гостроим протистоянням, яке могло перерости в найбільш руйнівну термоядерну війну”.
Польський прем’єр-міністр Дональд Туск заявив, що російсько-українська війна переходить у вирішальну фазу. До цього рідко використання однієї ракети викликало таке занепокоєння. Загроза глобального конфлікту є серйозною та реальною, сказав він сьогодні зранку.