ГУР: У росіян залишається близько 100 винищувачів Су-35 та понад 100 Су-34

Джерело: відповідь ГУР на запит АрміяInform

У Головному управлінні розвідки Міністерства оборони України поінформували про кількість запаси російської армії винищувачів-бомбардувальників Су-34, багатофункціональних винищувачів Су-35, а також літаків далекого радіолокаційного виявлення і наведення А-50У.

Так, за наявними даними, станом на березень у складі повітряно-космічних сил збройних сил РФ перебуває близько 100 багатофункціональних винищувачів Су-35, понад 100 винищувачів-бомбардувальників Су-34, та сім літаків далекого радіолокаційного виявлення і наведення А-50У.

Тоді як три А-50У перебувають на ремонтні та модернізації.

Два на ВАТ “Таганрозький авіаційний науково-технічний комплекс ім. Г.М. Бериева”, один — на аеродромі в Ульяновську, авіабудівний завод “Авиастар”, – уточнили у ГУР.

Також зауважується, що станом на квітень 2024 року підтверджено ураження 118 російських літаків, зокрема два літаки А-50.

Варто зазначити, що українські захисники чи не щоденно завдають ударів по російських винищувачах. У Повітряних силах пояснили, що в ЗСУ є необхідні інструменти для цього.

Нещодавно британські розвідники зауважили, що після успішних атак на російські аеродроми окупанти намагаються вберегтись від нових втрат, малюючи фальшиві винищувачі. Зокрема на аеродромі Кіровське у тимчасово окупованому Криму на землі росіяни намалювали фальшиві винищувачі.

Схожі випадки зафіксовано також щонайменше на 12 авіабазах РФ, що свідчить про рівень занепокоєння Росії новими українськими атаками і можливістю їх відбити.

Утім, наголосили розвідники, російські гелікоптери приземляються на намальовану “авіацію”, що зводить нанівець старання окупантів обманути ЗСУ.

Ще у вересні 2023 року стало відомо, що російські війська почали покривати деякі зі своїх штурмовиків автомобільними шинами, що, на думку експертів, може бути імпровізованою спробою захистити їх від ударів українських безпілотників.

Протягом дня, 28 вересня, армія РФ здійснила 62 обстріли прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 130 вибухів. 

Речник Федерального департаменту закордонних справ Швейцарії (EDA) Ніколя Бідо заявив, що Швейцарія підтримує ініціативу Китаю та Бразилії щодо завершення війни в Україні, попри те, що Зеленський відкинув цей план.

Служба безпеки ФСБ РФ заявила, що веде розслідування ще проти трьох іноземних журналістів за репортажі на території Курської області, яку зараз контролюють українські війська. 

Станом на 20:00 28 вересня внаслідок авіаційного удару РФ по Сумах вже відомо про десять загиблих та 22 поранених.

Естонія, Латвія, Литва та Польща шукатимуть фінансування ЄС для будівництва мережі бункерів, загороджень, розподільних ліній і військових складів уздовж своїх кордонів з Росією та Білоруссю, повідомила Естонія.