У Литві для України запропонували розібрати на запчастини закриті ТЕС
Джерело: телемарафон
Міністерство енергетики Литви висунуло пропозицію про розбирання їхніх закритих теплових електростанцій на запчастини для української енергетичної системи, повідомив міністр енергетики Герман Галущенко.
“Мав розмову з міністром енергетики Литви. Вони запропонували використовувати їхні теплові станції, які закриті. Використовувати їх як донорів, тобто є можливість розібрати і отримати ті запчастини, які нам потрібні”, – заявив він.
Галущенко також зазначив, що інші країни також надають допомогу Україні у протистоянні наслідкам російських атак на енергетичну інфраструктуру.
В той самий час міністр зазначив, що найкращим захистом є посилення системи протиповітряної оборони України.
У 2016 році у Литві була закрита теплова електростанція у Вільнюсі.
Уряд України розглядає різні варіанти фінансування ремонту енергетичних об’єктів. Один із можливих варіантів – підвищення тарифів на електроенергію для населення.
- Тактика атаки Росії на енергетичну інфраструктуру України зазнала змін. Збитки, завдані внаслідок цих нападів, перевищують ті, що були в період масованих ударів у 2022-2023 роках.
Радянські традиції одностайного голосування дали збій на засіданні держдуми РФ 21 листопада, де депутати мали затвердити проєкт російського бюджету на найближчі три роки.
Протиракетна база НАТО в Редзіково, Польща, має виключно оборонний характер і спрямована на боротьбу з балістичними ракетами, особливо з боку країн-ізгоїв, заявив речник польського МЗС Павел Вронський, реагуючи на провокаційні заяви Росії.
У Генштабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 21 листопада. Загалом від початку цієї доби відбулося 174 бойових зіткнення.
Фахівці Інституту масової інформації закликали Верховну Раду повернути прямі трансляції пленарних засідань, перериваючи їх лише під час повітряних тривог. Експерти наголошують, що чинні обмеження непрозорі й підривають громадський контроль за діяльністю парламенту.
Десять співробітників Служби безпеки України та десять військовослужбовців Збройних сил України пройшли тижневе навчання у Національній лабораторії Айдахо, США, де вивчили методи зі збору доказів для криміналістичної експертизи після можливого ядерного удару.