ЄС має 100 систем Patriot, але все ще не здатен надати їх Україні — Боррель
Джерело: виступ на європейському форумі Nueva Economia Forum
Європейський Союз не вживає належних заходів для захисту України від спроб Росії зруйнувати українські міста з використанням ракет та керованих бомб, заявив високий представник ЄС Жозеп Боррель. Тому негайно потрібно забезпечити Україні більше засобів протиповітряної оборони та боєприпасів.
“Я говорив з міністром закордонних справ України Дмитром Кулебою кілька днів тому, і він терміново просив про надання семи батарей Patriot, щоб захистити свою країну. Не може бути переконливим (аргумент), що ми не можемо їх надати, враховуючи, що європейські армії мають близько 100 батарей Patriot. І все ще ми неспроможні надати сім, яких вони відчайдушно просять”, – сказав високий представник ЄС.
Він також підкреслив, що ЄС повинен більше уваги приділяти не лише майбутньому відновленню України, але й вживати заходів для запобігання її руйнації. Це найбільш ефективний спосіб мінімізувати витрати на відновлення, що полягає в більших витратах на запобігання руйнуванню.
Він зазначив, що Україні не вистачає засобів, щоб уникнути руйнування, і відзначив, що потрібно більше та швидше діяти, щоб забезпечити Україну необхідними ресурсами.
Щодо поставок боєприпасів, Боррель вказав, що потрібно розв’язати питання спроможності європейської оборонної промисловості виробляти більше боєприпасів, а також створити інституційні засоби для досягнення цієї мети. Тому що історично європейська оборона не ґрунтувалася на єдиному наднаціональному плані, і досі повноваження в цій сфері належать країнам-членам ЄС.
Він закликав розв’язати дві проблеми, з якими стикається сучасність. По-перше, це фінансові ресурси та фінансування. А по-друге, це питання колективних дій: як організувати та здійснити наші колективні заходи? Він підкреслив, що є проблема витрат, оскільки питання оборони та безпеки були запущені на задній план під час європейської кризи.
- У Німеччині майже вичерпалися запаси систем ЗРК Patriot, сказала міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок.
Китайський виробник двигунів, котрі використовуються в російських ударних безпілотниках “Гарпія-А1”, постачає їх до Росії через фірми-прокладки, маскуючи справжнє призначення продукції у документах, повідомили європейські розвідслужби.
Міністр закордонних справ Нідерландів Каспар Вельдкамп повідомив, що Амстердам спільно з 40 країнами ОБСЄ офіційно звернулися з вимогою провести незалежне розслідування катувань та жорстокого поводження з українськими полоненими з боку Росії.
На Сумщині прикордонника засудили до п’яти років ув’язнення за злив даних про позиції ЗСУ, продаж боєприпаси й допомогу у незаконному переміщенні вантажі через кордон.
Надвечір 24 липня рятувальникам вдалося ліквідувати усі осередки пожеж, спричинені російським авіаударом по Харкову.
Європейські санкції проти найбільшого в Індії нафтопереробного заводу, частково підконтрольного “Роснафті”, поступово почали позначатися на його роботі. Так, спершу покупці перестали вивозити нафтопродукти, зокрема танкери скасовували відвантаження пального, забороненого до постачання в ЄС. Тепер же завод постав перед новою проблемою: постачальники сировини також почали від нього відмовлятися.