Норвегія спорядить F-16 із найновішим озброєнням: Україна зможе бити за лінією фронту

Джерело: брифінг глав МЗС Норвегії та України

15 квітня міністр закордонних справ Норвегії Еспен Барт Ейде повідомив, що Коаліція винищувачів спорядить Україні значну кількість винищувачів F-16, оснащених найновішим озброєнням. Сили оборони зможуть бити у російський тил.

Ейде висловив переконання, що Україні необхідно посилювати свій ударний потенціал, завдавати ударів за лінією фронту.

І це одна з причин, чому ми дуже раді долучитися до коаліції щодо F-16, де передаватимемо норвезькі F-16, оновлені, у хорошому стані, – наголосив норвезький міністр.

Нині Норвегія спільно з данськими й нідерландськими колегами проводить підготовку українських пілотів.

Щобільше, Ейде не виключив, що ЗСУ спорядять також й інші засоби для глибших ударів за лінію фронту.

Зауважимо, стало відомо, що вже до липня Україна може отримати перші шість винищувачів із приблизно 45 заявлених. За даними NYT, 12 українських пілотів будуть готові до бойових польотів на F-16 влітку 2024 року.

До середини літа 12 українських пілотів будуть готові здійснювати бойові вильоти на винищувачах F-16 після десяти місяців навчання у Данії, Великій Британії та США. Проте до цього часу Україні можуть спорядити лише шість F-16 із близько 45 обіцяних союзниками винищувачів.

Затримки у постачанні пов’язані з тривалим процесом навчання українського льотного складу. Попри те, що у порівнянні зі стандартним навчанням на F-16 підготовка українських льотчиків відбувається “з блискавичною швидкістю”, вона все ж таки рухається не так швидко, як сподівалися Україна спільно з союзниками. Так, для ефективного використання сучасних літаків пілотам довелося спершу освоїти англійську мову та вивчити західні льотні технології.

Також у виданні зауважують, що на передачу Києву винищувачів тривалий час не погоджувався Вашингтон. Зокрема в адміністрації президента США Джо Байдена вважали, що F-16 навряд чи зможуть змінити ситуацію на полі бою, оскільки тривалість навчання з їхнього обслуговування може зайняти роки.

Раніше у CNN повідомляли, що до літа цього року четверо українських льотчиків завершать навчання на винищувачах F-16. За словами речниці Національної гвардії Арізони, військові розпочали підготовку на базі 162-го винищувального крила в Тусоні у середині жовтня.

У лютому генерал Ден Гокансон, керівник Національної гвардії, повідомив, що, попри обмежені фінансові ресурси США для надання додаткового озброєння та допомоги Києву, у Національній гвардії США є достатньо коштів для навчання українських льотчиків на винищувачах F-16.

У  грудні 2023 року президент Володимир Зеленський повідомив, що Нідерланди вже ухвалили рішення стосовно підготовки перших 18 винищувачів F-16 для передачі Україні.

30 серпня 2023 року міністерка оборони Нідерландів Кайса Оллонґрен повідомила, що її країна спільно Румунією домовились створити Центр тренування пілотів винищувачів F-16.

Нідерланди та Данія стали першими країнами, котрі підтримали передачу Україні винищувачів F-16 після тренувань українських пілотів. Оллонгрен зауважила, що 42 винищувачі F-16, про які раніше говорив президент України Володимир Зеленський, – це всі літаки цього класу, які є на озброєні її країни. Нідерланди спрямують всі ці винищувачі на потреби України – “невелика частина з них піде на навчання, а решта – в ЗСУ”.

Данія, Нідерланди, Норвегія та Бельгія зобов’язалися відправити в Україну близько 45 винищувачів, що достатньо для трьох невеликих ескадрилій.

На полігоні під Ульмом українські військові проходять курси першої допомоги на полі бою. Для навчання закупили п’ять силіконових інтерактивних манекенів Simman 3G plus. Ціна однієї штуки – 100 000 євро, маса – 80 кг. 

Фотографи Влада та Костянтин Ліберови оприлюднили світлини українських військових, котрі лиш нещодавно повернулися з російського полону. Виснажені, у російському полоні армійці втрачають по 20, 30, а дехто навіть 40 кг. Українська сторона дотримується Женевської конвенції і закликає світову спільноту примусити РФ до виконання міжнародних обов’язків.

Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв закликав канцлера Німеччини Олафа Шольца, котрий нині перебуває з візитом у країні, відмовитися від ідеї про те, що Росія може зазнати поразки на полі бою, і підтримати мирний план Китаю щодо України.

У НЕК “Укренерго” поінформували, що 17 вересня заходи обмеження споживання не прогнозуються. У компанії закликали споживати електроенергію ощадливо протягом всієї доби.

15 вересня відбувся останній день щорічної міжнародної виставки сучасного мистецтва viennacontemporary. Подія об’єднала провідних художників,…