У Держспецзв’язку попередили про кіберзагрозу для Сил оборони України
Джерело: Держспецзв’язку
У Державній службі спеціального зв’язку та захисту інформації України попередили про кіберзагрозу для Сил оборони України.
Урядова команда реагування на комп’ютерні надзвичайні події України CERT-UA, яка діє при Держспецзв’язку, повідомляє про підвищену активність угруповання UAC-0184, яке намагається отримати доступ до комп’ютерів військовослужбовців з метою викрадення документів та даних месенджерів.
Зловмисники використовують популярні месенджери, соціальні мережі та інші платформи для знайомств та спілкування з метою розповсюдження шкідливих програм. Їхні методи включають:
- супровідні повідомлення-приманки: наприклад, про відкриття виконавчого провадження/кримінальної справи; відео бойових дій; запит на знайомство тощо;
- файли (архіви) з проханням допомогти у їх відкритті/обробці.
Зловмисники застосовують такі шкідливі програми, в тому числі для викрадення та вивантаження даних з комп’ютера, зокрема повідомлень і контактних даних месенджера Signal, який є доволі популярним серед військових.
У відомстві зазначили, що:
- зловмисники продовжуватимуть вдосконалювати способи доставлення шкідливих програм через месенджери;
- будь-яка необачна онлайн-активність військовослужбовця (наприклад, публікація фото у військовій формі) полегшує зловмисникам визначення пріоритетних цілей для атак.
У Держспецзв’язку закликали у разі виявлення будь-яких підозрілих повідомлень чи файлів невідкладно інформувати: CERT-UA ([email protected], моб.+38 (044) 281-88-25); Центр кібербезпеки ІТС (в/ч А0334; email: [email protected], Signal: +38067332189).
- За даними української розвідки, Росія готує нову провокацію проти України. Цього разу вона стосуватиметься нібито обігу західної зброї у країнах Африки.
- В українській розвідці повідомили деталі нових кібератак на російські об’єкти. Кібератаки здійснювали фахівці ГУР та активісти групи “BO Team”. Спільно фахівці атакували державні та приватні структури РФ, які сплачують податки та фінансують війну проти України.
Російська влада залучила сотні громадян Ємену до участі у війні проти України, використовуючи обіцянки високооплачуваної роботи та можливість отримання російського громадянства. Після прибуття до Росії багато хто з них був примусово завербований до збройних сил та відправлений на фронт.
У районі Часового Яру на Донеччині українські військові ліквідували Магомеда Бучаєва, який раніше працював продюсером російського пропагандистського телеканалу RT.
Посол України в Туреччині Василь Боднар заявив, що закриття Туреччиною проток Босфор і Дарданелли на початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну завадило окупантам захопити Одесу та Миколаїв.
Президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган і генеральний секретар НАТО Марк Рютте 25 листопада у столиці Туреччини мають провести переговори, зокрема щодо війни в Україні.
У межах української гуманітарної ініціативи “Зерно з України” Південна Корея планує надати допомогу в розмірі 6 мільйонів доларів. Ця інформація була оголошена під час засідання ініціативи, яке відбулося у неділю, 24 листопада.