Бербок викликала російського посла на тлі розслідування справи про шпигунство

Джерело: tagesschau

18 квітня міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок викликала російського посла в Берліні через розслідування шпигунства.

У повідомленні німецького МЗС не надали ніякої додаткової інформації. Раніше федеральна прокуратура в Карлсруе поінформувала, що затримала двох росіян за підозрою в шпигунстві.

Двоє чоловіків планували диверсійні акти спільно з російською спецслужбою, щоб підірвати підтримку України в її захисті від російсько-агресорської війни. Цілями також стали військові об’єкти США в Німеччині.

Ми повідомляли, що 18 квітня німецька прокуратура повідомила, що в країні заарештували двох громадян Німеччини та Росії за ймовірну підготовку диверсійних атак, спрямованих на підрив військової підтримки України.

Влада провела обшуки в будинках і на робочих місцях двох підозрюваних, яких звинувачують у роботі на іноземну спецслужбу, йдеться в заяві прокуратури.

Один із підозрюваних, ідентифікований як Дітер С., з жовтня 2023 року обговорював можливі змови з особою, пов’язаною з російською спецслужбою, йдеться у заяві.

У прокуратурі зазначають, що Дітер С. був готовий здійснити бомбові напади та підпали військових об’єктів, у тому числі тих, що перебувають під управлінням американських сил.

За даними журналу Spiegel, серед об’єктів була військова база Графенвер на півдні Баварії, де українські військові проходять навчання з використання американських танків Abrams.

Також варто зауважити, згідно з отриманим секретним документом, міністерство закордонних справ Росії розробило плани щодо послаблення західних країн, включаючи Сполучені Штати, і використання війни проти України для формування “світового порядку”, вільного від “американського домінування”.

Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.

У Росії готують оновлене видання єдиного шкільного підручника з історії, до якого планують додати згадки про участь військових КНДР у повномасштабній війні проти України.

Правоохоронці запобігли резонансному теракту в Києві. Затримано двох агентів ФСБ, котрі готували підрив однієї з адміністративних будівель у центрі столиці.

Агента російської воєнної розвідки (більш відомої як ГРУ), ув’язнили на 15 років з конфіскацією майна. СБУ викрила його у червні 2025 року на підготовці підривів у Києві.

Президент Володимир Зеленський повідомив про підписання контракту з Німеччиною щодо постачання 600 ракет для систем протиповітряної оборони.