Бербок викликала російського посла на тлі розслідування справи про шпигунство
Джерело: tagesschau
18 квітня міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок викликала російського посла в Берліні через розслідування шпигунства.
У повідомленні німецького МЗС не надали ніякої додаткової інформації. Раніше федеральна прокуратура в Карлсруе поінформувала, що затримала двох росіян за підозрою в шпигунстві.
Двоє чоловіків планували диверсійні акти спільно з російською спецслужбою, щоб підірвати підтримку України в її захисті від російсько-агресорської війни. Цілями також стали військові об’єкти США в Німеччині.
Ми повідомляли, що 18 квітня німецька прокуратура повідомила, що в країні заарештували двох громадян Німеччини та Росії за ймовірну підготовку диверсійних атак, спрямованих на підрив військової підтримки України.
Влада провела обшуки в будинках і на робочих місцях двох підозрюваних, яких звинувачують у роботі на іноземну спецслужбу, йдеться в заяві прокуратури.
Один із підозрюваних, ідентифікований як Дітер С., з жовтня 2023 року обговорював можливі змови з особою, пов’язаною з російською спецслужбою, йдеться у заяві.
У прокуратурі зазначають, що Дітер С. був готовий здійснити бомбові напади та підпали військових об’єктів, у тому числі тих, що перебувають під управлінням американських сил.
За даними журналу Spiegel, серед об’єктів була військова база Графенвер на півдні Баварії, де українські військові проходять навчання з використання американських танків Abrams.
Також варто зауважити, згідно з отриманим секретним документом, міністерство закордонних справ Росії розробило плани щодо послаблення західних країн, включаючи Сполучені Штати, і використання війни проти України для формування “світового порядку”, вільного від “американського домінування”.
- Німецького військового офіцера звинуватили у шпигунстві на користь Росії.
- Влада Естонії в Тарту затримала російського вченого В’ячеслава Морозова, якого підозрюють у шпигунстві на користь РФ.
- Співробітники Латвійської Служби державної безпеки затримали російського громадянина, якого підозрюють у шпигунстві на користь російських спецслужб.
- Бельгійська ультраправа партія Vlaams Belang (“Фламандський інтерес”) виключила зі своїх лав колишнього сенатора Франка Креєльмана через звинувачення в тому, що він впродовж трьох років працював на китайську розвідку.
7 квітня Папа Римський Франциск відправив до України кардинала Конрада Краєвського, аби він доправив чотири карети швидкої допомоги, оснащені всім необхідним для порятунку життів на лінії фронту.
7 квітня Україна ініціювала термінове засідання Ради Безпеки ООН та спеціальне засідання Постійної ради ОБСЄ через російський ракетний удар по Кривому Рогу. Засідання відбудуться 8 квітня.
Президент Дональд Трамп заявив, що “не в захваті” від російських обстрілів України, оскільки США намагаються виступити посередником у врегулюванні війну між двома країнами.
7 квітня президент Володимир Зеленський призначив колишнього генерального прокурора Андрія Костіна послом України у Нідерландах, а також представником при Організації із заборони хімічної зброї. Раніше глава держави наполягав, що посадовець має понести “політичну відповідальність” після викриття з інвалідностями прокурорів.
Вищий антикорупційний суд задовольнив позов Мін’юсту про стягнення в дохід України продукції та сировини, якими володів підсанкційний російський олігарх Олег Дерипаска.