РФ може посилити атаки, користуючись проміжком часу до прибуття допомоги США, – ISW
Джерело: Інститут вивчення війни
Російські війська найближчими днями і тижнями можуть посилити атаки, використовуючи проміжок часу до прибуття нового пакету військової допомоги Україні від США.
Як пояснили аналітики, ухвалений 20 квітня законопроєкт має затвердити Сенат і підписати президент США Джо Байден, перш ніж допомога почне надходити.
Ці умови, а також логістика доставки американської допомоги до лінії фронту в Україні, ймовірно, означатимуть, що надана допомога не почне впливати на ситуацію на лінії фронту протягом декількох тижнів.
“Таким чином, ситуація на фронті, ймовірно, продовжить погіршуватися протягом цього часу, особливо якщо російські війська посилять свої атаки, щоб скористатися часовим вікном до прибуття нової допомоги від США”, – йдеться у звіті.
Аналітики попередили, що українські війська можуть зазнати додаткових невдач у найближчі тижні в очікуванні допомоги від США, яка дозволить Україні стабілізувати фронт, але вони, ймовірно, зможуть призупинити нинішній російський наступ за умови швидкого надходження відновленої допомоги від США.
“Загроза оперативно значущого російського прориву в найближчі тижні залишається, хоча українське командування, можливо, матиме більшу свободу дій, беручи на себе короткострокові ризики, пов’язані з вичерпуванням запасів, щоб запобігти цьому, якщо воно буде впевнене в тому, що незабаром надійдуть нові запаси матеріальних засобів”, – мовиться в огляді.
При цьому аналітики припустили, що ворог, ймовірно, активізує наступальні операції, ракетні удари і удари з безпілотників протягом наступних тижнів, користуючись “українськими матеріально-технічними обмеженнями”.
Водночас загарбники продовжують, а в деяких районах посилили наступальні операції, ймовірно, щоб скористатися “аномально сухими весняними умовами і постійним дефіцитом українських матеріальних засобів до прибуття обіцяної західної допомоги”.
- Спікер Палати представників США Майк Джонсон запевнив, що дотримується свого плану щодо винесення низки законопроєктів про іноземну допомогу, включно з фінансуванням для України, після значного тиску з боку деяких законодавців-консерваторів.
- 20 квітня Палата представників США прийняла законопроєкт про використання для України заморожених активів РФ.
- В суботу, 20 квітня, Палата представників США проголосувала за виділення допомоги Україні на 61 мільярда доларів.
У межах візиту до Франції відбулися двосторонні переговори делегації України з делегацією США у складі державного секретаря Марко Рубіо, спецпредставників президента Сполучених Штатів Стівена Віткоффа та Кіта Келлога.
17 квітня Україна та США підписали меморандум про намір укласти угоду про спільний видобуток українських корисних копалин, підтвердила міністерка економіки Юлія Свириденко.
В Україні розробили довідник з інструкцією впровадження загальнонаціональної хвилини мовчання для громад.
Президент США Дональд Трамп зробив чергову заяву щодо глави Українською держави, відзначивши, що не є фанатом Володимира Зеленського.
Міноборони кодифікувало та допустило до експлуатації у Силах оборони України дистанційно керовану самохідну броньовану платформу UNEX UGV українського виробництва для виконання завдань з логістики, евакуації, розмінування тощо.