Данія виділила 420 млн євро на відбудову та енергетику України

Джерело: Мінекономіки України

Данія та Україна підписали меморандум про довгострокову співпрацю, згідно з яким Данія виділить 420 мільйонів євро на підтримку приватного сектора та критичної інфраструктури в Україні.

З них 40 мільйонів євро піде на підтримку українського приватного сектору, що залучений до відновлювальних робіт, а 380 мільйонів євро буде спрямовано на розвиток критичної інфраструктури з використанням відновлювальної енергетики.

Меморандум підписали міністр економіки України Юлія Свириденко та міністр підприємництва Данії Мортен Бедскоу. Фінансування буде реалізовано через Експортно-інвестиційний фонд Данії, який діє в рамках Дансько-українського фонду. Цей фонд спрямований на зниження фінансових ризиків для компаній, які беруть участь у процесі відновлення України.

Частину коштів буде використано для зміцнення української енергосистеми, що постраждала від атак. Меморандум також передбачає заснування партнерських зустрічей між бізнесами двох країн, посилення співробітництва у сфері суднобудування, розвитку та відновлення морської портової інфраструктури.

Окремий акцент у документі зроблено на зеленій трансформації економіки та впровадженні інноваційних рішень в сфері критичної інфраструктури, де Данія виступає як світовий лідер.

  • Міністр енергетики Герман Галущенко запевнив, що, попри продовження російських атак, українська енергосистема залишається цілісною.
  • У межах кампанії з енергозаощадження, ми інформували, що найбільш затратними серед приладів постійного користування вдома є: електрична плита, праска, фен, елетрочайник, обігрівач, бойлер та пилосос.
  • У Міністерстві цифрової трансформації України розповіли, як не втратити зв’язок та інтернет під час відключень електроенергії.
  • В“Укренерго” закликали до ощадливого споживання електроенергії у вечірні години, з 19:00 до 22:00.

Російські війська обстріляли Краматорськ на Донеччині, в результаті чого троє людей отримали поранення.

Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.

Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 14 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 158 бойових зіткнень.

14 січня у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський прокоментував випадки переведення авіатехніків та обслуговуючого персоналу Повітряних сил до піхоти. Глава держави запевнив, що заборонив зменшувати кількість фахівців, потрібних підрозділам ПС.