У квітні доходи Росії від нафти й газу майже подвоїлися, – розрахунки Reuters

Джерело: Reuters

Розрахунки Reuters свідчать, що у квітні доходи Росії від нафти й газу майже подвояться порівняно з аналогічним періодом минулого року..

За розрахунками Reuters, прогнозований дохід Росії від видобутку нафти й газу у квітні становитиме 1,292 трильйона рублів (14 мільярдів доларів), що більше порівняно з 648 мільярдами рублів у квітні 2023 року та трохи нижче порівняно з 1,308 трильйона рублів минулого місяця.

Квітневі дані Мінфін Росії опублікує на початку травня.

Розрахунки Reuters базуються на даних галузевих джерел і офіційній статистиці видобутку, перероблення та постачання нафти і газу на внутрішній й міжнародний ринки.

Надходження від продажу нафти та газу мають вирішальне значення для російської економіки, орієнтованої на сировину, і для фінансування її агресивної війни проти України.

Як зазначають у Reuters, дефіцит російського бюджету за перші три місяці року скоротився до 607 мільярдів рублів, або 0,3% валового внутрішнього продукту (ВВП), завдяки відновленню доходів від енергоносіїв.

Загалом на 2024 рік уряд заклав у федеральний бюджет 11,5 трлн рублів доходів від продажу нафти та газу, що на 30% більше, ніж у 2023 році.

Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.

Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 14 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 158 бойових зіткнень.

14 січня у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський прокоментував випадки переведення авіатехніків та обслуговуючого персоналу Повітряних сил до піхоти. Глава держави запевнив, що заборонив зменшувати кількість фахівців, потрібних підрозділам ПС.

У низці приватних переговорів з командою Дональда Трампа трансатлантичні партнери висловили аргументи на користь продовження підтримки України. У результаті, союзники заявили, що нова адміністрація США не стане змушувати Київ до передчасних переговорів з Росією.