За добу оборонці півдня знищили дві ворожі системи «Град» та комплекс «Бук»

Джерело: ОК “Південь”

Станом на 24 квітня Сили оборони півдня надалі завдають вогневого ураження по місцях дислокації ворога, вогневих позиціях і тилах, знищуючи особовий склад російської армії та техніку противника.

Зокрема, протягом доби отримали підтвердження, що у ворога стало менше на 111 росіян і 53 одиниці озброєння та військової техніки, з них:

  • 2 системи реактивно-залпового вогню “Град”;
  • 1 зенітно-ракетний комплекс “Бук-М2”
  • 28 одиниць автобронетехніки;
  • 11 гармат;
  • 1 розвідувальний БпЛА “Зала”;
  • 1 радіолокаційна станція;
  • 1 антена радіоелектронної боротьби;
  • 1 антена супутникового зв’язку “Аурига-1.2В”
  • 3 аерофотостанції;
  • 4 човни.

Окрім цього, захисникам вдалося вполювати три місця зберігання боєприпасів, бліндаж, польовий склад матеріально-технічних засобів та польовий пункт заправки росіян.

Зауважимо, в Україні триває 791-ша доба повномасштабної війни. За цей час, станом на 23 квітня, втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) перевищили 461 тисячу осіб. Протягом минулої доби авіація Сил оборони завдала ударів по 17 районах зосередження особового складу та 1 зенітно-ракетному комплексу противника.

Підрозділами ракетних військ завдано ураження по 1 наземній станції управління БпЛА, 1 району зосередження озброєння та військової техніки, 2 районах зосередження особового складу, 1 засобу ППО та 3 інших важливих об’єктах противника.

Раніше ми повідомляли, що російські війська шість місяців штурмували невелике село Новомихайлівка, водночас втративши понад 250 одиниць бронетехніки.

Командувач оперативно-стратегічного угруповання військ “Таврія” Олександр Тарнавський повідомив, що від початку цього року на Таврійському напрямку російські окупанти втратили 212 танків.

У британській розвідці зазначили, що з початку повномасштабного вторгнення російські війська втратили значну кількість техніки, але зберігають здатність відновлювати втрати і продовжувати війну. За даними аналітиків, з 24 лютого 2022 року по 25 січня 2024 року російські сухопутні війська, ймовірно, втратили в Україні приблизно 2600 танків і 4900 інших бойових броньованих машин (ББМ). У 2023 році загарбники могли втратити на 40% менше техніки, ніж у 2022-му.

Відповідно до даних аналітиків UA War Infographics, у 2023 році військовослужбовці Збройних сил України вполювали 45 російських бойових літаків.

Довідка. БМ-21 “Град” — реактивна система залпового вогню калібру 122 мм. Розроблена в СРСР, випускалася на базі шасі вантажівки Урал-375 з установленою пусковою установкою 2Б5.

“Бук” — сімейство самохідних зенітно-ракетних комплексів, призначених для боротьби з маневровими аеродинамічними цілями на малих та середніх висотах, в умовах інтенсивної радіопротидії.

  • За даними ЗМІ більша частина озброєння та боєприпасів, які США нададуть Україні, розміщена на складах Німеччини та Польщі, що дозволить у найкоротші терміни доставити допомогу в Україні.
  • 27 лютого близько 14:00 українські захисники збили вже другий за день російський винищувач-бомбардувальник Су-34 на східному напрямку.
  • Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенбер заявив, що Альянс працює над тим, щоб надіслати більше систем ППО в Україну, додавши, що затримки з наданням такої допомоги шкодять зусиллям Києва протистояти нападам Росії.
  • На Новопавлівському напрямку Сили оборони продовжують стримувати ворога в районах населених пунктів Георгіївка, Новомихайлівка, Водяне та Урожайне Донецької області, де ворог 23 рази намагався прорвати оборону наших військ.

У ДСНС повідомили, що 16 жовтня понад 40 рятувальників поповнили банк крові, котра наразі так потрібна нашим військовим.

17 жовтня президент Володимир Зеленський підписав закон “Про внесення змін до Митного кодексу щодо запровадження атестації посадових осіб митних органів” щодо “перезавантаження” митниці.

Громадянин Ірландії Роберт Діґан на псевдо Ірландець, загинув на полі бою 17 вересня, залишивши за собою спадщину хоробрості та вірності. Його побратими вшанували шлях від ірландського рейнджера до українського захисника.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 17 жовтня. З початку доби загальна кількість бойових зіткнень вздовж всієї лінії фронту зросла до 191.

Виробничі потужності української дронової індустрії збільшилися у десять разів у 2024 році проти 2023 року. Про це повідомляє відомство з посиланням на дослідження дронової індустрії від Київської школи економіки та Brave1.