Коли люди досягають плато втрати ваги та чому перестають худнути – дослідження

Джерело: CNN

У недавньому дослідженні науковий співробітник Національного інституту здоров’я Кевін Холл досліджував, коли люди досягають плато втрати ваги залежно від методу схуднення. 

Він розділив плато на математичні моделі, використовуючи дані високоякісних клінічних випробувань різних способів схуднення, щоб зрозуміти, чому люди перестають втрачати вагу.

Науковець виявив, що хірургічне втручання та нові препарати для схуднення ефективніші, тому що вони подвоюють час, необхідний для досягнення плато, й люди можуть активно втрачати вагу довше.

Організм регулює вагу, намагаючись підтримувати рівновагу між калоріями, які ми споживаємо, і калоріями, які ми спалюємо. Коли людина зменшує кількість споживання калорій та починає спалювати накопичену енергію, з’являється апетит, який спонукає їсти більше. Дослідження Холла свідчать, що чим більше людина втрачає ваги, тим сильнішим стає апетит.

Холл зазначив, що препарати для схуднення та хірургічне втручання подовжують час, необхідний для досягнення плато втрати ваги, але вони не зупиняють його повністю.

“Іншими словами, якщо у них не було апетиту, препарат просто спрацював, і їх споживання залишалося на дуже низькому рівні. Їм знадобилося б багато-багато років, щоб досягти плато, і вони втратили б, знаєте, надмірну кількість ваги”, – пояснив Холл.

Він додав, що хоча досягнення плато може завадити людям, які сидять на дієті, проте було б небезпечно, якби ліки повністю позбавили апетиту, оскільки тоді людина може повністю припинити їсти – аж до смерті.

Холл сказав, що дослідження також допомагає уточнити деякі ідеї про те, чому люди перестають худнути.

Наприклад, згідно з однією теорією, втрата ваги пошкоджує метаболізм, тому люди спалюють набагато менше калорій у стані спокою, ніж на початку дієти, і можуть дуже легко відновити вагу.

“Який би шлях ви не вибрали, для підтримки втрати ваги потрібен постійний ефект”, – сказав Холл. 

Він зазначив, що люди, які досягли плато після скорочення споживання калорій, швидше за все, можуть його подолати, ще більше обмеживши кількість калорій або додавши фізичні вправи до свого розпорядку дня.

“Вся суть в тому, що що б ви не робили, ви повинні це робити завжди. І тому ви маєте бути задоволені цими змінами свого способу життя назавжди. Інакше це не принесе додаткової користі”, – сказав Холл.

Дослідження опубліковано в понеділок в журналі Obesity.

Косатки, одні з найрозумніших морських істот, виявили дивну й досі не пояснену поведінку – вони приносять людям “подарунки” у вигляді їжі. Про це розповів морський біолог Джаред Тауерс, який зафіксував кілька подібних випадків у прибережних водах Канади.

Президент Володимир Зеленський заявив, що очікує наступного тижня розблокування закону про множинне громадянство – за його словами, він готовий підписати документ одразу після цього.

Акторка Кортні Кокс, відома за роллю Моніки в серіалі “Друзі”, опублікувала у соцмережах відео, в якому з гумором показала серію своїх “нікому не потрібних селфі”. У ролику – не глянцеві знімки, а кадри з алергією, почервонінням, прищами та моментами з повсякденного життя.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров зустрівся з лідером Північної Кореї Кім Чен Ином у прибережному місті Вонсан. Під час зустрічі він охарактеризував стосунки між країнами як “непереможне бойове братерство”, повідомило МЗС Росії.

Компанія Google додала до свого додатка Gemini AI функцію, яка дозволяє створювати відео зі статичних зображень. Тепер користувачі, які мають платну підписку, можуть завантажити фото, додати текстовий опис – і отримати 8-секундне відео. Інструмент працює на базі генератора Veo 3 і вже встиг стати популярним серед тих, хто хоче анімувати старі світлини, вигадати фантастичні сцени або змонтувати короткі візуальні історії з кількох частин.