Українські пілоти використовують iPad для запуску ракет по ворожих ППО – The Telegraph
Джерело: The Telegraph
Під час бойових завдань українські пілоти використовують iPad для запуску складного західного озброєння з винищувачів радянських часів.
На нещодавньому відео, оприлюдненому ВПС України, видно, як пілот керує радянським літаком Су-27 із планшетом у кабіні.
Переглянути цей допис в Instagram
Зокрема на відео пілот застосовує постачені США високошвидкісні протилокаційні ракети AGM-88, відомі як HARMs, ракети класу “повітря-земля”, що знищують радіолокаційні системи.
Це приклад модифікованої української зброї, виготовленої шляхом злиття західних і радянських деталей.
Доктор Вільям Лаплант, заступник міністра оборони США з питань забезпечення, підтвердив цю інформацію під час конференції минулого тижня.
В українців багато літаків російської та радянської епохи, — зазначив він. — Працюючи з українцями, ми змогли взяти багато західної зброї та змусити її працювати на їхніх літаках, де ними керує пілот за допомогою iPad.
The War Zone, спеціалізоване оборонне видання, повідомило, що українським винищувачам радянських часів не вистачає систем даних, щоб забезпечити повну сумісність із західною зброєю, такою як HARM. Те ж саме стосується іншого західного озброєння, включаючи високоточні бомби Hammer, надані Францією, і крилаті ракети Storm Shadow, постачені Великою Британією.
Однак, планшети допомагають подолати цю проблему. Їх також потенційно можна використовуватися для навігації – як, зокрема, показано на відео – і для відображення важливих даних, щоб допомогти пілотам успішно виконувати місії.
Припускається, що літак на відео бере участь у місії ВПС “Дика ласка”, під час якої пілоти спонукають ворожу ППО навести на нього радари. Відтак радари атакують за допомогою зброї, як-от HARM, яка може відстежувати електронні імпульси.
Очікується, що найбільший пакет військової допомоги Великої Британії Україні, оголошений минулого тижня, міститиме ракети Paveway IV, які можуть вишукувати цілі за допомогою комбінації лазерів і GPS.
- Речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат заявив, що Україна вже працює над адаптацією інфраструктури для американських винищувачів F-16.
- В естонській розвідці вважають, що РФ остерігається отримання Україною винищувачів F-16, а тому посилила ракетні удари.
- Стало відомо, що для України планують підготувати ще шість додаткових винищувачів F-16. Нідерланди загалом передадуть 24 борти.
- Речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат розповів, як проходять тренування українських пілотів на винищувачах F-16.
- Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг підтвердив, що згідно з міжнародним правом Україна може завдавати ударів по військових цілях на території Росії з отриманих від союзників F-16.
З березня 2024 року Росія поставила Північній Кореї понад мільйон барелів (56 тисяч тонн) нафти, що було зафіксовано за допомогою супутникових знімків, аналіз яких провів британський центр Open Source Centre.
Протягом минулої доби, 22 листопада, відбулось 190 бойових зіткнень.
Радянські традиції одностайного голосування дали збій на засіданні держдуми РФ 21 листопада, де депутати мали затвердити проєкт російського бюджету на найближчі три роки.
Протиракетна база НАТО в Редзіково, Польща, має виключно оборонний характер і спрямована на боротьбу з балістичними ракетами, особливо з боку країн-ізгоїв, заявив речник польського МЗС Павел Вронський, реагуючи на провокаційні заяви Росії.
У Генштабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 21 листопада. Загалом від початку цієї доби відбулося 174 бойових зіткнення.