До нового уряду Сербії увійде екскерівник розвідки, який потрапив під санкції США
Джерело: AP
До нового уряду Сербії увійде колишній керівник розвідки, який перебуває під санкціями США і має тісні зв’язки з Росією.
Мовиться про Александра Вуліна, який тепер обійматиме пост віцепрем’єр-міністра Сербії. Новий уряд у Сербії буде затверджено упродовж кількох днів.
Формально Сербія прагне приєднатись до Євросоюзу, проте продовжує підтримувати дружні зв’язки з Росією і відмовляється запроваджувати проти РФ санкції.
Те, що Вулін приєднається до нового уряду, свідчить про те, що Сербія посилює зв’язки з Росією, попри офіційно оголошений проєвропейський шлях.
Опозиційна партія “Рух вільних громадян” заявила, що через включення Вуліна до нового уряду “Сербія номінально більше не стоїть на європейському шляху”.
Ліберальна партія заявила, що висунення Вуліна означає “міжнародну ізоляцію Сербії, конфлікти у регіоні, зв’язки з Росією та введення заборони на всі громадянські свободи в нашій країні”.
Під санкції США Вулін потрапив у липні 2023 року через причетність до незаконних постачань зброї, торгівлі наркотиками та зловживання службовим становищем.
Управління контролю за іноземними активами міністерства фінансів США заявило, що Вулін використовував свої державні повноваження, щоб допомогти сербському торговцю зброєю, який перебуває під санкціями США, переміщувати незаконні постачання зброї через кордони Сербії. За даними влади США, Вуліна також звинувачують у причетності до групи наркоторгівлі.
Після запровадження санкцій Вулін пішов у відставку. Раніше він також обіймав пост начальника армії та поліції Сербії.
Нещодавно Вулін отримав дві почесні медалі від Росії: одну від Федеральної служби безпеки РФ, а іншу йому вручив президент Росії Володимир Путін.
Формування нового уряду відбулося після напружених парламентських виборів у грудні, під час яких правляча популістська права партія президента Александра Вучича отримала більшість місць у парламенті з 250 депутатів.
Голосування підігріло політичну напругу через повідомлення про масові порушення, про які повідомляли як місцеві, так і міжнародні спостерігачі. Опозиція організувала вуличні протести після виборів.
- Президент Китаю Сі Цзіньпін планує відвідати Францію, Сербію та Угорщину 5-10 травня. Інформацію про це підтвердив речник міністерства закордонних справ Китаю Лінь Цзянь КНР 29 квітня.
У суботу, 19 квітня Україна та Росія за посередництва Об’єднаних Арабських Еміратів провели обмін полоненими. Додому повернулись 277 українських військових.
Президент України Володимир Зеленський відреагував на заяву очільника Росії Володимира Путіна щодо тимчасового призупинення бойових дій з 19 до 21 квітня.
Президентка Румунії Мая Санду розповіла, що на парламентських виборах 28 вересня Кремль намагатиметься змінити керівництво Молдови на підконтрольних йому людей і використати Молдову проти України.
Спецпредставник США з питань України Кіт Келлог в інтерв’ю телеканалу Fox News заявив, що Україна не стане членом НАТО. За його словами, питання про вступ України до альянсу наразі не обговорюється.
Загострення кризи у вугільній галузі Росії продовжує негативно впливати на суміжні сектори економіки. Особливо серйозно постраждали залізничні перевезення, які зіштовхнулися з гострим дефіцитом вантажів.