Над Дніпропетровщиною Сили оборони збили ворожу авіаційну ракету Х-59/69
Джерело: Повітряне командування “Схід”
6 травня Сили ППО знищили російську ракету Х-59/69, яку ворожі війська скерували на Дніпропетровщину.

У Синельниківському районі Дніпропетровської області підрозділом Повітряне командування “Схід” знищено керовану авіаційну ракету Х-59/69, – зазначили у повідомленні.
Загалом, з початку повномасштабного вторгнення росіян українська ППО збила понад дві тисячі крилатих та балістичних ворожих ракет. В оборонному відомстві наголосили, що це результат роботи українських сил, завдяки яким врятовано тисячі життів.
Це результат титанічної праці українських сил ППО. Сучасні системи протиповітряної оборони, надані нашими партнерами, врятували тисячі життів, – пояснили у Міноборони.
Водночас у відомстві додали, що Україна потребує більше систем ППО задля захисту від російських атак. Наразі цивільна інфраструктура залишається основною ціллю російських ударів.
Довідка. Х-59 Овод – радянська дозвукова ракета, створена у 1970-х роках, що мала вирішити завдання знищення цілей, які були захищені зенітними ракетними комплексами середньої та більшої дальності.
- НАТО розглядає можливість збивати російські ракети, якщо вони підлітатимуть близько до кордонів Альянсу.
- Вдень 14 квітня російські війська атакували Одещину двома керованими авіаційними ракетами Х-59. Сили ППО знищили ворожі цілі.
- Для удару по Трипільській ТЕС російські війська застосували нові крилаті ракети Х-69. У повідомленні зазначили, що під час удару по Трипільській ТЕС ворог застосував свої нові крилаті ракети Х-69, які дозволили йому повністю знищити найпотужнішу електростанцію Київщини. Про це свідчать знайдені уламки цієї ракети.
Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.
Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.
В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.
Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.