Майже 35 тисяч солдатів ФРН готові оперативно надати підтримку союзникам – Шольц
Джерело: пресслужба уряду Німеччини
6 травня, під час зустрічі з главами урядів країн Балтії у Латвії, канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що країна захищатиме кожен сантиметр території НАТО.
Шольц наголосив, що Росія прорахувалася: замість того, щоб розділити Європу та послабити НАТО, війна Росії, яка порушила міжнародне право, зміцнила єдність альянсу.
Безпека наших балтійських союзників – це наша безпека, – додав канцлер. Німеччина сповнена рішучості захищати кожен квадратний сантиметр території альянсу. Бо: Напад на вас був би нападом і на нас. Цього не повинно статися.
Він зазначив, що Німеччина послідовно відповіла на переломний момент, який Путін спровокував нападом на Україну. І додав, що Бундесвер буде спрямований на захист Північно-Східної та Центральної Європи.
Майже 35 тисяч німецьких солдатів готові швидко надати підтримку нашим союзникам у надзвичайних ситуаціях, — запевнив Шольц.
Німеччина та інші союзники два роки тому вирішили передислокувати додаткові підрозділи в країни Балтії, щоб істотно посилити східний фланг НАТО. ФРН бере на себе захист повітряного простору в Естонії, а цього року також у Латвії. Бундесвер також розмістить танкову бригаду в Литві.
Зауважується, що зустріч також зосередили на тому, як краще підтримати нагальні потреби України у сферах протиповітряної оборони та боєприпасів.
Німеччина, Латвія, Литва та Естонія сповнені рішучості розширити підтримку України, — наголосив канцлер.
Частиною цих зусиль є ініціатива посилення протиповітряної оборони України. Але, на думку Шольца, санкційний тиск на Росію також необхідно посилити.
Угода між Німеччиною та Литвою ознаменувала першу постійну дислокацію німецьких військ з часів Другої світової війни.
Зауважимо, Німеччина відправить тисячі своїх військових до російського кордону. Міністр оборони ФРН Борис Пісторіус порівняв “історичну” угоду із розміщенням союзних військ у Західній Німеччині, які направили для захисту Західної Європи у разі нападу СРСР під час холодної війни.
Більшість військових прибудуть у 2025 та 2026 роках, де їм та їхнім родинам запропонують “привабливі умови”, зокрема німецькі школи, житло та авіасполучення.
Швидкість проєкту чітко показує, що Німеччина розуміє нову реальність безпеки, – додав міністр оборони.
Німеччина вже очолює багатонаціональну бойову групу НАТО в Литві чисельністю близько 1000 військовослужбовців, яку інтегрують до бригади.
Після повномасштабного вторгнення Росії в Україну в лютому 2022 року НАТО пообіцяла посилити свою присутність на східному кордоні Альянсу.
Також стало відомо, що Північноатлантичний альянс тимчасово розгорне літаки електронної розвідки та спостереження у Шяуляї, Литва.
З 2025 року Німеччина триматиме 35 тисяч військовослужбовців у стані підвищеної чи високої бойової готовності для реалізації нової стратегії стримування та оборони НАТО, заявив міністр оборони ФРН Борис Пісторіус у кулуарах зустрічі НАТО у Брюсселі.
Раніше німецькі аналітики наголосили, що через свої імперські амбіції Росія становить найбільшу та найгострішу загрозу для країн НАТО. У разі “заморожування” війни в Україні, Москві знадобиться шість-десять років, щоб відновити свою армію. Протягом цього періоду Німеччина спільно з Альянсом повинні дати можливість своїм Збройним силам боротися з Росією. Тільки так можна буде зменшити ризик наступної війни в Європі.
8 квітня речник Кремля Дмитро Пєсков заявив, що запланована військова присутність ФРН у Литві призведе до ескалації напруженості.
- НАТО розпочало найбільші військові навчання з часів Холодної війни, репетируючи, як американські війська можуть посилити європейських союзників у країнах, що межують з Росією, та на східному фланзі альянсу, якщо розгориться конфлікт із “майже рівним” противником.
- Президент РФ Володимир Путін погрожує Європі війною. Генеральний інспектор Бундесверу Карстен Брейер закликає посилити стримування якомога швидше. Окрім залучення особового складу та озброєння, також потрібна “зміна менталітету”.
- Прямий збройний конфлікт НАТО з Росією ближче, ніж багато хто думає, попереджає експерт з ракетних технологій та науковий співробітник докторантури університету в Осло Фабіан Гоффман.
- У 2023 році повітряні сили НАТО по всій Європі понад 300 разів підіймалися на перехоплення російських військових літаків, які наближалися до повітряного простору Альянсу, водночас більшість перехоплень відбувалися над Балтійським морем.
- 3 квітня в МЗС РФ знову заявили про бажання побудувати “багатополярний світ”, поскарживсь, що натомість НАТО повернулося до мислення часів Холодної війни”.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.