У Литві вперше запровадять комендантську годину

Джерело: PolskieRadio

У деяких частинах Литви введуть нічну комендантську годину, що пов’язано з навчаннями литовської армії.

Зауважується, що комендантську годину введуть у двох районах Вільнюса — Вершулішках і Понарах, а також в одному з районів Каунаса. Так, з 22:00 військові підрозділи спільно з литовською поліцією контролюватимуть обрану територію, імітуючи охорону об’єктів і перевірятимуть рух транспорту на цих ділянках.

Військові заявили, що обмеження не повинні вплинути на життя мешканців. Проте планується створити справжні пункти пропуску, де перевірятимуть транспортні засоби та документи водіїв.

Навчання є частиною маневрів, які проводяться протягом кількох днів у Литві спільно з військами НАТО.

Раніше міністр оборони Лаурінас Кащюнас домовився з головою МВС Аґне Білотайте про комплексне посилення охорони кордону. Глави відомств пропонують у найкоротші терміни забезпечити прикордонників важчим озброєнням та зміцнити деякі ділянки кордону.

Також у Литві вирішили закрити ще два прикордонні переходи із Білоруссю з міркувань безпеки. 21 лютого відповідне рішення ухвалив уряд у Вільнюсі.

  • Департамент поліції та прикордонної охорони Естонії оголосив про можливість закриття кордону з Росією через зростаючий міграційний тиск.
  • Уряд Фінляндії вирішив продовжити закриття кордону з Росією ще на два місяці. Відповідно, прикордонні пункти залишаться недоступними щонайменше до 14 квітня.
  • Національний суд Франції у справах притулку (CNDA) ухвалив рішення, згідно з яким росіяни, які ухиляються від мобілізації для участі у повномасштабній війні проти України або які дезертували, можуть претендувати на отримання статусу біженців у Франції.
  • Міністерка оборони Нідерландів Кайса Оллонґрен заявила, що в липні країна розмістить у Литві систему протиповітряної оборони Patriot.

Консервативне видання The New York Post, яке читає президент США Дональд Трамп, опублікувало матеріал про однорічного малюка, якого російські війська вбили ударом дрона на Херсонщині.

Росіянина засудили до трьох років ув’язнення в Нідерландах за передачу Росії конфіденційної інформації кількох компаній-виробників мікросхем.

У тимчасово окупованому Мелітополі (Запорізька область) знищено російську станцію управління військами, а разом з нею – і п’ятьох окупантів.

В мобільному застосунку для військовозобов’язаних “Резерв+” запустили функцію оплати штрафів за порушення правил військового обліку.

У Кремлі повідомили, що у Росії діє “військова цензура” та виключили повернення вільних ЗМІ.