Верховна Рада звільнила Миколу Сольського з посади міністра
Джерело:Telegram-канал нардепа від “Голосу” Ярослава Железняка
Рішенням народних депутатів у Верховній Раді з посади міністра аграрної політики та продовольства України звільнено Миколу Сольського. “За” проголосували 273 парламентарі.
Що цьому передувало
23 квітня НАБУ та САП оголосили міністру аграрної політики Миколі Сольському підозру в незаконному заволодінні державною землею на суму 291 млн гривень та в спробі заволодіння іншою ділянкою вартістю 191 млн грн. За даними слідства, Сольський є лідером “злочинної групи”, до складу якої входили посадовці Держгеокадастру та куратори, які контролювали ці органи.
Слідство стверджує, що ця група знищила документи, які надавали двом держпідприємствам в Сумській області право на постійне користування землею, що призвело до складання актів про самовільне зайняття земель. Згодом ділянки були передані власності певних громадян під виглядом реалізації права на безоплатну землю, з умовою подальшої передачі їх в оренду агрохолдингу.
Сольський, який раніше працював адвокатом, стверджував, що справа має семирічну давнину і пов’язана зі суперечкою між держпідприємствами та ветеранами АТО щодо земель, які були надані останнім відповідно до закону
. У відповідь на це представники НАБУ зауважили, що земельні ділянки дійсно оформлювались на учасників АТО, які мали право на їх безоплатне отримання, але з умовою згоди на передачу землі в оренду чи продаж агрохолдингу.
- 25 квітня голова Верховної Ради Руслан Стефанчук повідомив, що міністр аграрної політики Микола Сольський подав заяву до парламенту з проханням про відставку.
- Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід міністру аграрної політики й продовольства Миколі Сольському у вигляді арешту з альтернативою застави у понад 75 мільйонів гривень.
- За міністра агрополітики Миколу Сольського, якого арештували за підозрою у заволодінні державною землею, внесли заставу розміром 75,7 млн гривень.
У UAnimals нагадали, що війна Росії проти України завдає масштабної шкоди не лише людям, а й природі та екосистемам країни.
Дрони Служби безпеки України атакували російські склади боєприпасів поблизу тимчасово окупованого Харцизька на Донеччині.
З моменту, коли російські війська почали масово застосовувати ударні дрони “Шахед”, кожна українська ніч походить на випробування. Виготовлені за іранськими кресленнями і модифіковані в Росії, ці безпілотники стали головним знаряддям терору проти цивільного населення.
Боронячи Україну, на фронті загинув заступник командира 110 окремої механізованої бригади Дмитро Романюк.
У Держдепі заперечили призупинення військової допомоги Україні. Речниця Державного департаменту США Теммі Брюс наголосила, що рішення Вашингтона не означає повне припинення військової допомоги Україні.