Скупчення сил РФ на кордоні з Сумщиною: в ISW озвучили мету ворога

Джерело: Інститут вивчення війни

Аналітики ISW прокоментували стягнення сил РФ до кордону на Сумщині, зазначивши, яку мету переслідує ворог.

Фахівці, посилаючись на дані українських джерел зазначають, що росіяни зосереджують обмежені, малоукомплектовані та незгуртовані сили на Сумському напрямку, але навіть вони зможуть досягти головної мети ворога – розосередити українських військових уздовж лінії кордону.

Заступник командира української бригади, що діє на півночі Харківської області, повідомив 20 травня, що російські сили, включно з чеченськими, накопичуються на Сумському напрямку, але обмежена кількість російського особового складу свідчить про те, що мета Росії полягає в тому, щоб залучити та фіксувати українські сили до міжнародної прикордонної зони.

Український військовий оглядач Костянтин Машовець 20 травня заявив, що російське угруповання в Курській області налічує 9–10 тисяч осіб. За його даними, що це угруповання складається з до трьох неповних мотострілецьких полків (у кожному не вистачає одного-двох батальйонів); вісім мотострілецьких, танкових і піхотних батальйонів; і один повітряно-десантний батальйон, усі передислоковані з різних частин, з’єднань і військових округів; і не менше двох штурмових відділень в ешелоні посиленої роти або малокомплектного батальйону.

“ISW продовжує оцінювати, що навіть обмежена російська активність на інших ділянках міжнародного кордону нижче порогу російських наступальних операцій може призвести до розтягування українських сил уздовж ширшого фронту, і що російські сили зможуть притягнути та прикріпити українські сили до цього місця до тих пір, поки Росія загрожує проникненням на інші прикордонні території за межі північної Харківської області”, – резюмували фахівці.

Лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко прокоментував резонансний закон, що підпорядковує Національне антикорупційне бюро (НАБУ) та Спеціалізовану антикорупційну прокуратуру (САП) Офісу генпрокурора.

Сьогодні, 23 липня, минає 115 років з дня смерті Архипа Куїнджі – українського художника, пейзажиста та мецената, уродженця Маріуполя. Він помер у 1910 році в Санкт-Петербурзі після хвороби серця та запалення легень.

Інфлюенсерка з Південної Африки Мішель Скай Гейворд опублікувала відео, де вона плаває у воді з каналізаційними стоками. Ролик швидко став вірусним в соцмережах.

Мешканцю Харківщини повідомили про підозру в шахрайстві після того, як він отримав з бюджету понад 600 тисяч гривень за буцімто руйнування внаслідок бойових дій.

Після розслідування корупційних дій членів команди та просто близьких до Володимира Зеленського людей – кількох депутатів від “Слуги народу”, міністрів Стефанішиної і Чернишова, та, за даними “Української правди”, навіть співвласника “Кварталу 95” Тімура Міндіча – президента завдав удару у відповідь. З неймовірною швидкістю “слуги” разом з ексОПЗЖ та “Батьківщиною” ухвалили законопроєкт №12414, який напередодні голосування докорінно переписали, щоб гарантувати оточенню президента та кожному, хто зможе домовитись з Офісом генпрокурора, недоторканість від антикорупційних органів.