Скарлетт Йоганссон «шокована», оскільки голос чат-бота ШІ «страшно схожий» на її власний

Джерело: BBC News

Американська акторка Скарлетт Йоганссон, відома роллю у фільмах Marvel, сказала, що була “шокована” і “розлючена” після того, як OpenAI запустила чат-бот з “страшно схожим” голосом на її власний.

Фото: Getty

Актриса розповіла, що раніше відмовилася від пропозиції компанії озвучити нового чат-бота, який читатиме текст для користувачів.

Однак минулого тижня запустили нову модель під назвою Sky і коментатори зазначили, що голос чат-бота дуже схожий з голосом Йоганссон у фільмі “Вона” 2013 року.

Йоганссон звинуватила компанію та її засновника Сема Альтмана в навмисному копіюванні її голосу.

“Коли я почула опубліковане демо, я була шокована, розлючена і не вірила, що містер Альтман буде шукати голос, який звучить так моторошно схожий на мій. Містер Альтман навіть натякнув, що подібність була навмисною, написавши у Twitter [X] єдине слово “вона” — посилання на фільм, у якому я озвучила систему чату Саманту, яка має інтимні стосунки з людиною”, — сказала вона.

Актриса розповіла, що спочатку до неї звернувся Альтман щодо озвучення нового чат-бота у вересні.

“[Альтман] сказав мені, що, на його думку, озвучивши систему, я зможу подолати прірву між технологічними компаніями і креативцями та допомогти споживачам почуватися комфортно з сейсмічними змінами, що стосуються людей і ШІ. Він сказав, що відчуває, що мій голос буде втішати людей”.

Але зрештою вона відхилила пропозицію з особистих причин.

За два дні до випуску чат-бота, за словами актриси, Альтман зв’язався з її агентом, закликаючи Йоганссон переглянути свою початкову відмову співпрацювати з компанією.

В OpenAI наполягають на тому, що голос чат-бота не є “імітацією” голосу актриси. 

“Голос Sky не належить Скарлетт Йоханссон, і він ніколи не мав на меті бути схожим на її”, — сказав Альтман.

Однак в компанії заявили, що все ж видалять голос.

На Хмельниччині затримали агентку російської воєнної розвідки, що збирала дані для підготовки ударів армії РФ.  Пріоритетними цілями росіян були аеродроми і транзитні склади зберігання зброї, боєприпасів та амуніції українських військ.

Американські фондові індекси та долар різко знизилися у понеділок на тлі триваючої невизначеності щодо тарифної політики США та нової хвилі критики президента Дональда Трампа на адресу голови Федеральної резервної системи Джерома Пауелла.

Кремлівський диктатор Володимир Путін підписав закон про ратифікацію договору про “всеосяжне стратегічне партнерство” між Росією та Іраном.

Глава Росії Володимир Путін заявив, що готовий розглянути пропозицію України щодо припинення ударів по цивільній інфраструктурі. За його словами, це питання потребує “ретельного аналізу і, можливо, двостороннього обговорення”.

Європейська програма військової допомоги в Україні передбачає нарощування вкладень у місцеве виробництво озброєнь. Це вигідніше, кажуть європейські та українські посадовці, аніж постачати західну зброю Києву.