Литва заявила, що було «помилкою» обмежувати Україну завдавати ударів по РФ
Джерело: The Defense Post
Міністр закордонних справ Литви Ґабріелюс Ландсберґіс заявив, що обмеження використання ракет великої дальності по території Росії є “помилкою”.
“З самого початку ми робили помилку, обмежуючи українців, тому що це можна було розцінити як ескалацію”, – сказав він.
Тоді українські посадовці намагались переконати союзників скасувати заборону, і Ландсберґіс сказав, що у таких рішеннях в Заходу “переважав страх перед Росією”.
“Українцям потрібно дозволити використовувати надане їм обладнання для досягнення стратегічних цілей. Вони повинні мати можливість завдавати ударів по території Росії, по лініях постачання та військовим частинам, які готуються напасти на Україну. Лише одній стороні нав’язані правила. Ми повинні відмовитися від цих правил, які ми створили”, – сказав він.
- Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг підтвердив, що згідно з міжнародним правом Україна може завдавати ударів по військових цілях на території Росії з отриманих від союзників F-16.
- Головнокомандувач ЗС Великої Британії адмірал Ентоні Радакін вважає, що після надання допомоги Заходу Україна підвищить ефективність ударів всередині Росії.
- Аналітики ISW прокоментували, як на хід російсько-української війни вплинуть ракети дальньої дії ATACMS, які США передали на озброєння ЗСУ.
У межах візиту до Франції відбулися двосторонні переговори делегації України з делегацією США у складі державного секретаря Марко Рубіо, спецпредставників президента Сполучених Штатів Стівена Віткоффа та Кіта Келлога.
17 квітня Україна та США підписали меморандум про намір укласти угоду про спільний видобуток українських корисних копалин, підтвердила міністерка економіки Юлія Свириденко.
В Україні розробили довідник з інструкцією впровадження загальнонаціональної хвилини мовчання для громад.
Президент США Дональд Трамп зробив чергову заяву щодо глави Українською держави, відзначивши, що не є фанатом Володимира Зеленського.
Міноборони кодифікувало та допустило до експлуатації у Силах оборони України дистанційно керовану самохідну броньовану платформу UNEX UGV українського виробництва для виконання завдань з логістики, евакуації, розмінування тощо.