Офіційно: У Генштабі підтвердили ураження російського ракетного корабля «Циклон»

Джерело: зведення Генштабу ЗСУ

За уточненою інформацією, в ніч на 19 травня Сили оборони України уразили в Севастополі російський ракетний корабель “Циклон” проєкту 22800.

Зауважимо, 19 травня низка telegram-каналів повідомляли, що Сили оборони атакували російський корабель “Циклон” на ТОТ Криму. Для ураження українські сили застосували нещодавно надані ракети ATACMS.

Станом на 21 травня Сили оборони України продовжують стримувати наступальні спроби противника. У Генштабі уточнили, що кількість бойових зіткнень на даний час зросла до 74. Протягом дня найгарячішим залишається Покровський напрямок. Також ворог значно активізувався на Харківщині.

Зауважимо, 14 березня Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що Сили оборони України завдають ударів по кораблях Чорноморського флоту РФ ракетами країн НАТО.

Нещодавно міністр оборони Великої Британії Грант Шаппс прокоментував знищення Силами оборони російського корабля “Сергей Котов”, констатувавши, що Чорне море стає дедалі небезпечнішим для росіян.

Раніше британські розвідники прокоментували знищення Україною чергового російського корабля “Сергей Котов”. Фахівці зауважили, що для атаки на корабель уночі 5 березня українські військові використали морські дрони “Magura V5”. Цими ж дронами раніше Україні потопила інший корабель РФ ‒ “Цезарь Куников”.

Речник ВМС Дмитро Плетенчук повідомив, що Сили оборони перехопили ініціативу у Чорному морі.

Довідка. “Циклон” — російський малий ракетний корабель проєкту 22800.

Був закладений у 2016 році на окупованій українській території в місті Керч, спущений на воду у 2020 році, прийнятий до складу ЧФ ВМФ РФ 12 липня 2023 року (заводський номер 801), вийшов на бойове чергування 22 серпня 2023 року.

“Циклон” став першим кораблем проєкту 22800 “Каракурт” РФ у Чорному морі та четвертим кораблем цього проєкту на всіх флотах РФ.

19 травня 2024 року в окупованому Севастополі потрапив під ракетний удар Збройних Сил України ракетами MGM-140 ATACMS.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 15 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 87 бойових зіткнень.

15 квітня президент Володимир Зеленська розповів, що переговори між командами України та США щодо угоди про рідкісноземельні метали пройшли позитивно.

Міноборони кодифікувало та допустило до експлуатації у Збройних силах України безпілотний авіаційний комплекс українського виробництва В-1, здатний перебувати в повітрі упродовж декількох годин.

Російська армія в Україні значно залежить від постачання артилерійських боєприпасів із Північної Кореї, свідчать внутрішні звіти Міноборони РФ.

Російська армія вже розпочала наступальні дії на Сумщині й Харківщині, попри заяви про переговори. Інформацію підтвердив Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський, зауваживши, що Росія щомісяця збільшує своє угруповання на 8-9 тисяч військових, продовжуючи стратегічну наступальну операцію.