Вперше в яловичині виявили вірус пташиного грипу

Джерело: The New York Times

У США вперше у яловичині виявили позитивний результат на вірус пташиного грипу. Хвору молочну корову вирішили вибракувати, а м’ясо з неї не потрапило в продаж, зазначило Міністерство сільського господарства США.

Позитивний тест, отриманий в межах федерального дослідження безпеки яловичини, викликає занепокоєння стосовно можливості потрапляння вірусу в комерційне постачання яловичини, що створює ризик для здоров’я людей.

Нині вірус, відомий як H5N1, був виявлений лише у молочної худоби, а не у м’ясної, яку вирощують для виробництва м’яса. Однак експерти вважають, що спалах більший, ніж офіційна кількість постраждалих 58 молочних стад у дев’яти штатах.

“Очевидно, що це широко поширене явище і вимагатиме постійної пильності”, — додав Брайан Ронхольм, директор з харчової політики Consumer Reports, правозахисної організації.

Хоча ризик для споживачів залишається низьким, за словами Ронхольма, важливо переконатися, що м’ясо готують до належної температури для додаткової впевненості.

Офіційні особи та експерти стверджують, що ретельна кулінарна обробка, швидше за все, знищить будь-який вірус, що може потрапити в м’ясо. Однак деякі експерти висловлюють занепокоєння стосовно безпеки яловичини і наголошують на необхідності завжди ретельно термічно обробляти м’ясо, щоб запобігти інфекції від різних патогенів.

Увечері 4 квітня російська армія атакувала балістикою Кривий Ріг Дніпропетровської області, внаслідок чого загинули 14 цивільних, серед них 6 дітей

Голова Федеральної резервної системи Джером Пауелл заявив, що нові тарифи, запроваджені адміністрацією Трампа, ймовірно, призведуть до вищої інфляції та сповільнення економічного зростання США.

Американські акції суттєво впали після інавгурації президента Дональда Трампа у січні. З 17 січня — п’ятниці перед днем інавгурації — фондовий ринок США втратив близько 9,6 трильйона доларів, згідно з даними FactSet і Dow Jones Market Data.

За три роки повномасштабного вторгнення Росії в Україну правоохоронці зафіксували понад 150 тисяч воєнних злочинів. Російські військові залишали за собою слід насильства всюди, куди приходили. Така кількість злочинів свідчить, що ці злочини — не випадковість, а частина цілеспрямованої політики знищення України. Українська судова система поки що не відображає масштабів і системності цих злочинів. У вироках бракує контексту — судді часто не відтворюють повної картини дій Росії проти цивільного населення України. Експертка МІПЛ з міжнародного гуманітарного права Анна Рассамахіна пояснила як це виправити й чому це критично важливо для справедливості.

Вірменський президент Ваагн Хачатурян 4 квітня підписав закон про початок вступу Вірменії до Європейського Союзу.