У межах місії EUMAM вже пройшли навчання 50 тисяч українських армійців
Джерело: PolskieRadio
Згідно з даними Брюсселя, у межах місії ЄС, штаб-квартира якої знаходиться у Польщі, вже проведені навчання для 50 тисяч українських військових.
Мета Місії ЄС з військової допомоги на підтримку України (EUMAM Ukraine) полягає у посиленні військових спроможностей Збройних сил України задля захисту територіальної цілісності та суверенітету України в межах її міжнародно визнаних кордонів, а також задля захисту цивільного населення.
Зауважується, що нині місія розвивається швидше, ніж очікувалося. Адже спершу передбачалося проведення індивідуальної, колективної та спеціалізованої підготовки до 15 тисяч армійців. Проте, вже до кінця літа 2024 року, вишкіл пройде 60 тисяч осіб, тобто у чотири рази більше від запланованого. Багато військових проходять навчання в Польщі, що пов’язано із близькістю кордону та можливістю швидкого перекидання підготовлених військовослужбовців.
Раніше ми повідомляли, що станом на початок березня майже 10 000 військових України пройшли підготовку у Франції з початку повномасштабного вторгнення РФ. Окрім постачання зброї та військової техніки, “Франція підтримує Київ через навчання українських військових для підвищення навичок відповідно до потреб, щоб вони могли продовжувати захищати свою територію”.
Довідка. Нині 24 країни ЄС та Норвегія беруть участь у підготовці українських військових в межах EUMAM Ukraine. Це найбільша місія за всю історію ЄС, завдяки якій забезпечено підготовку понад 32 тисяч українських військовослужбовців за різними напрямами.
- Україна та Європейський Союз посилюють співпрацю з підготовки українських військових.
- Понад 12 тисяч українських військовослужбовців та викладачів пройшли підготовку та підвищення кваліфікації у межах програми НАТО “Удосконалення військової освіти” (DEEP).
- У Великій Британії завершили підготовку 30 тисяч українських військових – на сім тижнів раніше, аніж планувалось.
- У Генштабі Збройних сил України показали, як українські піхотинці, під час навчань у Великій Британії, вчаться оборонятися від ворожих атак.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.