Міністри п‘яти країн ЄС 19 липня обговорять продовження заборони на імпорт українського збіжжя

Джерело: міністр сільського господарства Польщі Роберт Телус в коментарі виданню РАР

Міністри сільського господарства п’яти країн ЄС, де запроваджено заборону до 15 вересня на імпорт українського збіжжя, планують зустрітися з міністром аграрної політики та продовольства України Миколою Сольським 19 липня у Варшаві.

За словами Телуса, усі сусідні з Україною країни ЄС закликають Єврокомісію продовжити заборону на імпорт українського агропродовольства до кінця року.

Він підкреслив, що Польща та інші країни ЄС, де діє заборона на імпорт українського зерна, “не хочуть завдавати шкоди Україні”.

“Ми не хочемо шкодити Україні. Ми прагнемо cтворити інструменти, які дозволять українським продуктам не залишатися в Польщі чи у прикордонних країнах, а йти вглиб Європи чи поза Європу”, − пояснив польський міністр.

Також він додав, що найближчими часом обговорюватиме цю тему з міністром сільського господарства Литви, яка не приєдналася до країн, котрі вимагають торговельно-економічних обмежень на українське збіжжя.

Телус переконаний, що небажання Єврокомісії продовжувати після 15 вересня заборону на імпорт українського збіжжя до п’яти країн ЄС пояснюється політичним підґрунтям. За його словами, у Брюсселі не хочуть приймати таке рішення перед парламентськими виборами у Польщі.

ДОВІДКОВО. У травні 2023 року Єврокомісія заборонила імпорт пшениці, кукурудзи, ріпака та соняшника з України до Болгарії, Угорщини, Польщі, Словаччини та Румунії за наполяганням цих країн. 5 червня дію заборони було продовжено до 15 вересня 2023 року.

Китаєць виграв судовий процес проти свого колишнього роботодавця, що неодноразово вимагав від працівника брати участь в онлайн-тренінгах після робочого дня.

Уночі 26 липня (з вечора 25 липня) противник випустив по Україні 235 засобів повітряного нападу.

Центральне командування США (CENTCOM) заявило про ліквідацію одного з ватажків “Ісламської держави” в Сирії. 

Представник Камбоджі в ООН заявив, що його країна прагне негайного припинення вогню з Таїландом, оскільки збройний конфлікт триває третю добу поспіль.

Під ранок 26 липня безпілотники атакували російський завод “Сигнал” у Ставрополі, де виготовляються станції активних перешкод авіаційного, наземного та морського базування.