«Ми боремось за вас»: воїни-розвідники звернулися до українських дітей, яких викрала РФ

Джерело: ГУР МОУ

Сьогодні, 1 червня, у День захисту дітей, українські воїни-розвідники звернулися до дітей, яких викрала Росія.

“Діти України! Заради вас ми подолаємо вогонь і воду, пройдемо усі кола випробувань, аби врешті тихо і твердо промовити вам: “Вітаємо вдома”.

Знаємо ― важко, але хай любов до України, до своєї землі, рідних і друзів робить вас сильнішими.

Україна бореться за вас. Ми боремось за вас. Щодня і щогодини. Знайте – ви ніколи не залишитесь на самоті”, – звернулися воїни-розвідники.

А також наголосили, що викрадачі з Москви прагнуть стерти дітям пам’ять про українське дитинство, і тому закликали проганяти зневіру якомога далі від серця та чинити опір забуттю.

“Будьте кмітливими і вірте ― ми неодмінно зустрінемось!”, – звернулись до дітей воїни-розвідники.

Додамо, що за даними Міністерства внутрішніх справ України, внаслідок повномасштабної війни РФ проти України, понад 19 тисяч українських дітей примусово депортовано до Росії.

Наразі в реєстрі осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, містяться дані про понад 2 тисячі українських дітей.

Зокрема, внаслідок повномасштабної війни майже 550 дітей загинули, близько 1350 – зазнали поранень. Ще більш як 19 500 – були примусово депортовані до РФ.

У МВС зауважили, що масштаби воєнних злочинів окупантів можуть бути значно більшими, адже поки неможливо оцінити ситуацію на тимчасово окупованих територіях.

Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.

Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.

В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.

Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.